אחרי שמועות רבות, Vivo הכריזה אמש (ג') רשמית על Nex, הסמארטפון הראשון שמצליח לעשות מה שרבים ניסו וכשלו – מסך מלא מקצה לקצה ללא מגרעת, המשלב חיישן טביעות אצבע מתחת למסך ומצלמת סלפי נשלפת.

החברה הציגה שני דגמים – Vivo Nex S ו-Vivo Nex A. דגם ה-S הוא דגם הפרימיום המסקרן מבין השניים, והוא זה שמביא את כל הטכנולוגיה הכי חדשה למכשיר ראשון המושק באופן מסחרי.

סוף סוף בלי מגרעת

Vivo Nex מבוסס על מכשיר אב-הטיפוס Apex, אותו הציגה החברה בחודש פברואר האחרון. בדומה לו, Nex S מצויד במסך בגודל של 6.59 אינץ' ברזולוציית +Full HD מסוג OLED, אשר מצליח להציג יחס  מסך לגוף מדהים – 91.24% ביחס היבט של 19.3:9. כלומר המסך מכסה את כל החלק הקדמי, אולם ישנו "סנטר" דקיק בחלק התחתון.

שלא כמו ההבטחה הלא ממומשת של לנובו, ה-Vivo Nex S מצליח גם להסיר את המגרעת בחלק העליון, על ידי הטמעת מצלמת הסלפי במסגרת העליונה. המצלמה נשלפת ויוצאת מגוף המכשיר כאשר מפעילים את המצלמה הקדמית.

עבור השמע במהלך השיחה, שילבה החברה טכנולוגיה המנצלת את הזכוכית במסך המכשיר כדי ליצור רעידות עדינות כתחליף לרמקול, בדומה למה שעשתה שאומי עם Mi Mix. אבל זה לא הכל, כי Nex S הוא גם בין המכשירים הראשונים המגיעים עם חיישן טביעות אצבע המשולב מתחת למסך. החברה טוענת כי החיישן החדש מהיר ומדויק יותר ב-50% בהשוואה לפתרונות דומים.

מבחינת מפרט, Nex S מצויד במיטב שיש לשוק להציע, כולל את שבב Snapdragon 845 לצד זיכרון עבודה של 8 גיגה-בייט (RAM) ועד 256 גיגה-בייט לאחסון פנימי. דגם Nex A לעומתו מצויד בשבב Snapdragon 710 עם 6 גיגה זיכרון ו-128 גיגה אחסון.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
סקירה: האוזניות האלה מיועדות לגיימרים כמעט מקצוענים
סופית: אפל אוסרת על אפליקציות לכריית ביטקוין באייפון

מערך הצילום כולל מצלמה כפולה 12 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/1.8, כשלצידה חיישן נוסף של 5 מגה-פיקסל. מצלמת הסלפי הנשלפת היא 8 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם f/2.0. יש גם תמיכה בסאונד 7.1 ערוצים דרך יציאת האוזניות וסוללה בהספק 4,000 מיליאמפר/שעה.

כפי שאפשר לשער, לא מדובר במכשיר זול במיוחד. Vivo Nex S מוצע למכירה בסין במחיר של 4,498 יואן, שהם כ-2,500 שקל לדגם ה-128 גיגה-בייט ועד 2,900 שקל לדגם 256 גיגה-בייט (לפני מיסים). Vivo Nex A נמכר בכ-2,200 שקל.