הסמארטפון Infinity X2 Mini תוך 4G של אורנג' (צילום: אורנג')
מכשיר ה-Infinity X2 Mini של אורנג' | צילום: אורנג'

השקת הדור הרביעי של שלוש ספקיות הסלולר הוותיקות הביאה לקוחות רבים לשאול מה הם צריכים לעשות כדי ליהנות מהרשת החדשה והמהירה. עד כה, התשובה הנפוצה היתה שהם יוכלו ליהנות ממנה רק אם ברשותם אחד ממכשירי הפרימיום. עתה מנסה פרטנר להציע אלטרנטיבה בדמות מכשיר דור רביעי מוזל בסדרת האינפיניטי שלה.

Infinity X2 Mini הוא המכשיר הרביעי בסדרת המותג של אורנג' - והראשון מתוצרת ZTE, לאחר שלושה דגמים שיוצרו על ידי TCL (אלקטל). הסמארטפון שבחרה אורנג' כמכשיר הדור הרביעי בר-ההשגה שלה מריץ את גרסתה העדכנית של אנדרואיד (KitKat 4.4) על מפרט בסיסי מאוד. המפרט הכולל מעבד מרובע ליבות של Mediatek הסינית במהירות 1.2 גיגה-הרץ, מסך 4.5 אינצ' ברזולוציה של 854x480 נקודות, 8 גיגה-בייט לאחסון, מצלמה אחורית עם חיישן 5 מגה-פיקסל וסוללה בקיבולת 2,000 מיליאמפר/שעה.

לדברי צביקה שיינפלד, סמנכ"ל חטיבת שיווק תוכן ומנועי צמיחה של פרטנר, "ייחודם של מכשירי ה-infinity של Orange, הזוכים להצלחה ולביקוש רב, ניכר בשילוב של יכולות מכשיר מתקדמות במחיר אטרקטיבי ביותר. המכשיר החדש מצטרף למגוון מכשירים תומכי דור 4 שהושקו ב-Orange ויאפשר ללקוחותינו חווית רשת דור רביעי במחיר האטרקטיבי ביותר".

מחיר המכשיר אכן אטרקטיבי למדי - 1300 שקל למשלמים במזומן או בעד 12 תשלומים. עם זאת, חיפוש קצר ברשת מוכיח כי עבור המכשיר המסוים הזה מדובר במחיר מוגזם: באיטליה נמכר המכשיר, תחת השם ZTE Blade Apex2, ב-129 אירו - כ-606 שקל, פחות מחצי ממחירו באורנג'. בבריטניה, שנחשבת לשוק היקר ביותר לקנות בו סמארטפון, עומד המחיר על 139 פאונד - כ-818 שקל, שגם הם כ-37% פחות מהמחיר בארץ.

לשם השוואה, מכשיר הדור הרביעי הזול ביותר שכבר קיים בישראל הוא Lumia 625 של נוקיה. בושק החופשי נע מחירו בין 1,050 לכ-1,400 שקל, כאשר ברוב החנויות הוא נע סביב הגבול הנמוך. בשבועות הקרובים, אגב, צפויים לנחות בישראל דגמים תומכי דור 4 של אלקטל, המותג שיצרניתו עומדת מאחורי כל שאר מכשירי המותג של אורנג'. מכשירים אלו צפויים להיות מתקדמים ויותר ומחיריהם יהיו דומים לזה של ה-Infinity X2 Mini.