מצלמה כפולה, מסך קמור, שוליים צרים - כל הדברים האלה הם כבר כמעט סטנדרט במכשירי דגל שמושקים בשנה האחרונה. אבל במכשירים החדשים של סוני לא תמצאו אף אחד מהם.

החברה הכריזה הבוקר בברצלונה על Xperia XZ 2 ועל Xperia XZ 2 Compact - שני סמארטפונים עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר של החברה.

צמד המכשירים, המגיעים עם מסכים בגודל 5.7 ו-5 אינצ' (בהתאמה) נפרדים סוף סוף מהעיצוב הריבועי המחריד של החברה מהשנים הקודמות לטובת עיצוב עגול יותר, בלי פינות שידקרו לכם את היד. החברה קוראת לעיצוב הזה Ambient Flow.

סמארטפון Xperia XZ 2 של סוני (הדמיה: יחסי ציבור, סוני)
Xperia XZ 2 | הדמיה: יחסי ציבור, סוני

נתחיל מהסוף: התכונה הכי ייחודית של המכשירים האלה היא דווקא הכי שולית: רטט שמתאים את עצמו למוזיקה או לסרטונים שאתם מאזינים או צופים בהם. זה מרגיש בעיקר כמו גימיק שיגמור לכם את הסוללה (מנוע הרטט צורך הרבה מאוד אנרגיה), ולא באמת הופך את ההאזנה או הצפייה ליותר כיפית.

מלבד זה, כוללים המכשירים בעיקר שדרוגים מתבקשים: מעבדי סנאפדרגון 845, מסכים ביחס 18:9 עם שוליים צרים יותר מבמכשירי סוני הקודמים - אם כי עדיין גדולים יותר ממתחרים כמו סמסונג ו-LG, גורילה גלאס 5 קמורה, עמידות במים ואבק, רמקולים סטריאופוניים בקדמת המכשיר וסורק טביעות אצבע שעבר מצד המכשיר לאחור. לגבי זה יש מחלוקת במערכת: יש מי שחושב שמאחור הרבה יותר נוח, ויש מי שחושב שהמיקום של החיישן בצד היה הדבר הכי נוח שסוני עשתה אי פעם.

הטכנולוגיה הכי מתקדמת במכשיר הזה היא המצלמה: היא תומכת בצילום ברזולוציית 4K וב-HDR (טווח דינמי גבוה, כלומר איזון מושלם בין אזורים מוארים וחשוכים בתמונה), כמו גם בצילום בסופר סלואו-מושן במהירות 960 פריימים לשנייה באיכות Full HD.

סמארטפון Xperia XZ 2 Compact של סוני (הדמיה: יחסי ציבור, סוני)
Xperia XZ 2 Compact | הדמיה: יחסי ציבור, סוני

ומה אין? כפי שכבר ציינו, אין מצלמה כפולה, אין מסך קמור (אם כי הזכוכית קמורה בקצוות), השוליים רחבים יותר מאשר ברוב הסמארטפונים המודרניים ואין שקע אוזניות.

לעומת זאת, יש טעינה אלחוטית בתקן Qi, סריקה של הפנים בתלת-ממד באמצעות המצלמה הקדמית לשם יצירת אווטאר תלת-ממדי של עצמכם (במכשיר הקודם סריקה תלת-ממדית נתמכה רק במצלמה האחורית) ושקע USB-C.

שני המכשירים יתחילו להימכר ברחבי העולם בחודש הבא עם אנדרואיד אוריאו 8, כאשר הגדול יותר יגיע עם זכוכית מלפנים ומאחור והקטן עם זכוכית מלפנים ופלסטיק חזק (פוליקרבונט, כמו המכשירים של נוקיה מתחילת העשור) מאחור.