פרשת הסוללה של גלקסי נוט 7 השאירה לסמסונג Samsung מלאי עצום של מכשירים שהיא לא יכולה למכור - אבל היא מצאה דרך לעשות את זה בכל זאת, ואתמול אישרה דיווח קודם כי היא תחל למכור מכשירים מחודשים באזורים מצומצמים בעולם.

בדיווח של סוכנות הידיעות רויטרס נאמר כי סמסונג תשווק את מכשירי הנוט 7 לאחר שיעברו תיקון וחידוש, שכולל החלפה של הסוללה לאחת קטנה יותר. זאת כלקח מהחקירה שערכה החברה, בה נמצא כי הצפיפות באזור הסוללה היא זו שגרמה לה להתפוצץ בזמן טעינה או מאמץ יתר.

החברה תצייד את המכשירים המחודשים בסוללות שונות מאלה שהיו, ובהספק נמוך יותר של 3,000-3,200 מיליאמפר, בהשוואה ל-3,500 מיליאמפר בסוללות בהן צויד המכשיר המקורי. מלבד זאת, היא תשווק את המכשיר המחודש רק במדינות מתפתחות.

עוד ב-TGspot:
ומה אפשר לדעת על גלקסי S8 לפי האביזרים הנלווים שלו?
גוגל מבטיחה בפעם המאה עדכונים מהירים יותר לאנדרואיד

בעקבות הקריאה לתיקון (ריקול) שביצעה בספטמבר אשתקד, יש ברשות החברה, על פי הערכות, כ-3 מליון מכשירי נוט 7. מכירת המכשירים המחודשים לא רק תאפשר לה להרוויח מעט כסף על המכשירים שכבר יוצרו, אלא גם תסייע לה להימנע מבעיות רגולטוריות ועלויות נוספות שנובעות מהמגבלות על השלכה והטמנה של המכשירים.

פרשת הסוללות המתפוצצות של מכשירי הנוט 7 גרמו לירידה באמון במותג סמסונג בארה"ב, לפי סקר מוניטין החברות שפרסמה חברת המחקר Harris Poll. הסקר מצא כי המותג סמסונג ירד מהמקום ה-7 למקום ה-49 ברשימת החברות בעלות המוניטין.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot