טלפון סלולרי עם אנדרואיד (אילוסטרציה) (צילום: אילוסטרציה)
האנדרואיד עולה לכם יותר | צילום: אילוסטרציה

אם אתם עדיין מתקשים להחליט האם לקנות אייפון של אפל או מכשיר עם מערכת ההפעלה אנדרואיד המחקר הבא עלול לעזור:

חברת Canalys ערכה מחקר מקיף ובו בדקה את 100 האפליקציות הכי פופולריות שבתשלום באפסטור, חנות האפליקציות של אפל ובאנדרואיד מרקט וחישבה את סך עלותן.

התוצאה חשפה שבאנדרואיד מארקט, המשתמש שילם על כל האפליקציות 374.37 דולר, בעוד שבאפסטור 147 דולר בלבד. אם נחלק זאת למאה האפליקציות נגיע ל-3.74 דולר בממוצע לאפליקציה באנדרואיד מארקט ו-1.47 דולרים באפסטור של אפל.  כלומר, על אפליקציה לאנדרואיד נשלם כמעט פי-2.5 יותר מאשר אחת על לאייפון.

לא רוצים לשלם

ומה הסיבה להבדל הגדול? האנליסטים של Canalys מסבירים כי החנות של אפל יותר תחרותית ודורשת מהמפתחים להוריד מחירים. מנגד משתמשי האנדרואיד לא ממהרים להוציא כסף מהכיס: “מכירת אפליקציות נוספות במחירים גבוהים זה הגביע הקדוש עבור מפתחים, אבל להשיג כמויות גדולות של יישומים בתשלום באנדרואיד זה אתגר לא קטן", הסביר האנליסט רייצ'ל לשפרו.

והוסיף: "תחרות ומחירים אגרסיביים בין מפתחי האנדרואיד תסייע ותעודד צרכנים רבים לבצע את הרכישה הראשונה שלהם, תגדיל את מספר ההורדות ולבסוף גם תטיב עם המערכות האקולוגיות".

מה שמעניין הוא שבין מאה האפליקציות שברשימה, רק 19 מופיעות בשתי החנויות וכרגע במקום הראשון נמצא המשחק Where's My Water גם באנדרואיד מארקט וגם באפסטור ואפליקציות נוספות שממוקמות במקומות הראשונים הן Cut The rope ו-Fuit Ninja.

ברובן אין הבדל במחיר, אך משחק המונופול דווקא יקר פי 5 למשתמשי האנדרואיד באופן בלתי ברור.

יש לזכור כי במערכת האנדרואיד קל יותר להוריד אפליקציות בחינם, אם דרך הרשת או דרך חנויות אפליקציות ייעודיות המפיצות יישומים שבתשלום להורדה בקלות וללא עלות כלל.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot

>> נתפסו על חם: התמונות הכי מביכות בגוגל סטריט וויו