חברת LG ישראל ורונלייט, יבואנית הסמארטפונים של LG בישראל, השיקו הבוקר בארץ את ה-LG G4, סמארטפון הדגל החדש של החברה הקוריאנית, שמנסה לקבע סופית את מעמדה כאחת ממובילות שוק הסלולר העולמי.

LG G4 עם גב מעור
LG G4

המכשיר החדש מכיל מצד אחד שדרוגי חומרה מתבקשים מהדור הקודם, כמו מעבד משושה-ליבות מדגם Snapdragon 808 של קוואלקום, חיישן צילום משופר של 16 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית עם לא פחות מ-8 מגה פיקסל לצילומים עצמיים טובים יותר, לצד תכונות שנשמרו מהמכשיר הקודם, כמו מסך Quantum Dot ברזולוציית 2K, זיכרון עבודה בנפח 3 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 32 גיגה-בייט וסוללה נשלפת בקיבולת 3,000 מיליאמפר/שעה.

לצלם כמו מקצוען

אך בלי שדרוג משמעותי אין הצדקה לקיומו של מכשיר חדש, וכאן זו המצלמה, שצוידה בעדשה במפתח צמצם של 1.8f, המקנה לה רגישות לאור הגבוהה ב-11.4% מזו של מצלמת הגלקסי S6 וב-49.4% מזו של מצלמת האייפון 6. לדברי LG, המצלמה טובה עד כדי ייתור השימוש במצלמות ייעודיות ומסוגלת להפוך כל משתמש לצלם מקצועי. כדי להדגיש זאת היא נתנה לצלם הדוגמנות רון קדמי לנסות את המכשיר ולטעון שהתוצאות אכן משתוות לאלו של צילום מקצועי.

לצד המצלמה החדשה, שופר עיצוב המכשיר והוא מגיע לראשונה עם גוף קעור, שצידו האחורי מציע שלל עיצובים, ביניהם גם גב עור.

מחיר נמוך מהגלקסי

המכשיר ישווק בישראל החל מה-2 ביוני (עוד שבוע), אם כי בפועל מספר חנויות כבר החלו למכור אותו. מחירו החל מ-3,400 שקל לגרסת הפלסטיק ו-3,550 לגרסה בעלת הגב המצופה עור. LG מדגישה כי מדובר במחירים זולים משמעותית מאלו של הגרסאות השונות של גלקסי S6 מבית סמסונג, השכנה מקוריאה. בנוסף, יגיע המכשיר בישראל עם 2 סוללות ומטען שולחני לסוללה הנוספת, כך שהקונים לא יצטרכו לדברי החברה לרכוש מטענים ניידים יקרים.

LG מביעה אמון ביכולתו של G4 לזכות למכירות טובות יותר מאלו של קודמיו, שכבר מכרו בישראל יותר מאשר במדינות אחרות והגדיל את נתח השוק של החברה בישראל מ-4% ב-2013 ל-10% ברבעון הראשון של 2013 ו-22% ברבעון הראשון של 2015, לפי נתוני IDC.

LG G4 עם גב מעור
LG G4 עם גב מעור