הכינו את האצבעות: נוקיה עומדת להשיק מחדש את 3310, הטלפון האגדי שלה, שיצא במקור בשנת 2000 ומכר יותר מ-100 מיליון יחידות - כך לפחות טוען אוון בלאס, אחד הבלוגרים האמינים ביותר בהדלפות שקשורות לעולם הסלולר.

בלאס חשף בבלוג VentureBeat כי החידוש למכשיר צפוי לעלות 59 אירו - כ-234 שקל. הוא לא גילה פרטים נוספים, כמו המפרט הטכני של המכשיר או האם הוא יכלול את המשחק סנייק 2, כמו המקור - אך הוא כן רמז שהחברה מתכוונת בעיקר לבנות על המוניטין של הדגם בן ה-17 כמכשיר בעל חיי סוללה של כמה ימים וגוף עמיד שמסוגל לספוג כמעט הכל.

יש לציין כי זה לא יהיה המכשיר הכי זול בתולדות המותג נוקיה - ואפילו לא קרוב לכך. לשם השוואה, טלפונים בסיסיים של החברה שנמכרים כיום בישראל עולים 150 שקל, ובשנים בהן היתה תחת שלית מיקרוסופט הציגה נוקיה טלפונים טיפשים במחירים של 29 ואף 19 אירו בלבד, ומכשיר בעל מסך מגע ב-45 אירו.

המכשיר הקלאסי אינו היחיד שחברת HMD, שהיא למעשה שותפות בין נוקיה ליצרנית האלקטרוניקה הטייוואנית פוקסקון, צפויה להציג בתערוכת הסלולר בברצלונה בעוד שבוע וחצי. המכשירים האחרים שייחשפו באירוע יהיו סמארטפונים זולים שיצטרפו לנוקיה 6, שהושק בסין בחודש שעבר ויריצו את מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

נוקיה 5, היקר מבין השניים, צפוי לכלול מעבד מסדרת Snapdragon 400, זיכרון עבודה בנפח 2 גיגה-בייט, מסך בגודל 5.2 אינצ' וברזולוציית HD 720p, מצלמה אחורית עם חיישן 12 מגה-פיקסל ומחיר של 200 אירו, בעוד נוקיה 3 צפוי להיות בסיסי עוד יותר ולעלות 150 אירו.

בינתיים, מקורות בסין הדליפו כי תוכניות HMD כוללות החייאה של סדרת N של נוקיה, שהיתה הסדרה המצליחה ביותר שלה לפני שהאייפון הכניס את החברה לסחרור שממנו לא יצאה. לא ברור עדיין מה ייחד את הסדרה או מתי בדיוק תושק.