אין תמונה
הסוף לנדחפים. Scalado Remove

מכירים את זה שאתם מנסים לצלם תמונה יפה ואנשים כל הזמן נדחפים לכם לפריים? מעכשיו יש פיתרון פשוט.

Remove היא אפליקציה חדשה לאייפון ואנדרואיד של חברת Scalado שצפויה להיחשף בשבוע הבא בתערוכת הסלולר הגדולה בברצלונה, MWC 2012, והיא מאפשרת למחוק אובייקטים מהרקע של התמונה בלחיצת כפתור ובתוך שניות. 

איך זה עובד בפועל? מצלמים את התמונה בלי לדאוג מעוברי אורח שמסתובבים ברקע, אחרי שהתמונה צולמה פשוט מוחקים את האובייקטים הלא רצויים באמצעות לחיצה עליהם. יש לציין כי התוצאות יוצאות מרשימות מאוד ואחרי המחיקה הקוסמטית נראה כאילו שהייתם האדם היחיד שנמצא בפריים באותו זמן.

הטכנולוגיה מאחורי Remove פועלת לפי לוגיקה פשוטה. האפליקציה מצלמת תמונות רצופות ולאחר מכן יוצרת תמונה מורכבת של הרקע החסר בלי העצמים המפריעים.

אבל יש גם סכנות. בראיון לאתר Heraldsun מזהיר סמי נייאמי, אחד ממייסדי החברה כי "לצד החדשנות של התוכנה, יש לזכור כי היכולת להציג מציאות ויזואלית חלקית יכולה להוביל לתפיסת זיכרון מוטעית המבוססת על חלקים של אמת".

הוא מוסיף: "ניתן רק לדמיין כיצד הטכנולוגיה הזו תורמת לבני זוג בוגדים להעלים צלע שלישית, לארגוני טרור להעלים משגרים ניידים או אפילו איך ניתן להשתמש בה כדי להעלים תמרורים בתמונות המשמשות בעת משפט תנועה".

נכון לעכשיו אפליקציית Scalado Remove פותחה רק בגרסת אבטיפוס ואינה מוכנה עדיין לשימוש מסחרי. עם זאת נראה כי ההתלהבות הגדולה שהיא מעוררת עם חשיפתה תזרז את שילובה בסמארטפונים ומצלמות.

>> 7 דברים שחייבים לבדוק לפני שקונים מחשב