רבים שואלים מדוע אפל מסרבת בתוקף להשיק אייפון בעל מסך גדול יותר מה-3.5 אינצ' שזכו שני הדגמים האחרונים שלה אייפון 4 ו-אייפון 4S. בטח על רקע הסמארטפונים החדשים שיוצאים כיום לשוק המתהדרים במסכי "ענק", ובין היתר המתחרים הגדולים של האייפון, מכשירי האנדרואיד, סמסונג גלקסי S2 עם 4.3 אינצ' וסמסונג גלקסי נוט עם לא פחות מ-5.3 אינצ' גודל מסך.

הרוב מאמינים כי מדובר בבעיה טכנולוגית, אבל בלוגר בשם דאסטין קורטיס ערך בדיקה פשוטה והגיונית והגיע למסקנה אחרת, וכן, תנסו את זה בבית: 

"תמיד תהיתי, למה אפל החליטה לייצר את אייפון 4 בגדול 3.5 אינצ' כאשר כל יתר הסמארטפונים למשל מכשירי אנדרואיד ווינדוס פון 7 הם בעלי מסכים גדולים ומזמינים יותר", כך הוא פותח את הפוסט.

"כשרואים לראשונה סלולרי עם מסך גדול, יש הרגשה של חוויה טובה יותר. בהתחלה חשבתי שמדובר בהחלטה טכנית, וייתכן שזו אכן הסיבה, אבל מאז שהתחלתי להתנסות במכשיר בעל מסך גדול יותר הבנתי שיש כנראה עוד סיבות לגודל הספציפי של המכשיר האייפון".   

אחרי שבועיים של התנסות עם מכשיר בעל מסך 4.3 אינצ' קורטיס הגיע למסקנה הבאה:  

במכשירים עם מסך גדול יותר, קשה מאוד להגיע לפינה הימנית או השמאלית העליונה של המסך כשמחזיקים את המכשיר ביד אחת בלבד. באייפון עם מסך 3.5 אינצ' אתם יכולים להגיע לכל נקודה על המסך בעזרת האגודל.

תחשבו למשל שאתם הולכים ברחוב ומנסים לנווט במפות של גוגל, המשימה כמעט בלתי אפשרית עם יד אחת. אותו הדבר לגבי כתיבה של הודעות טקסט, מציאת אנשי קשר, פתיחה של אפליקציות, ולמעשה כל כפתור במסך המגע שלכם שנמצא מעבר לאורך האגודל שלכם.

והנה התמונה שמפרטת בדיוק את הכוונה: מה דעתכם? טיעון הגיוני?

אין תמונה
השטח הירוק הוא האזור אליו מגיע האגודל הממוצע (קרדיט תמונה: Dustincurtis.com)

>> סמסונג גלקסי S 2 לבן הגיע לישראל