נקסוס 5 בגוגל פליי
מחיר מומלץ: כ-2,799 שקלים. נקסוס 5

במסיבת עיתונאים שקיימו הבוקר (ג') חברות רונלייט ו-LG ישראל, הן הודיעו על תחילת השיווק של טלפון נקסוס 5 המדובר של גוגל, הטלפון האחרון בסדרת הדגל של ענקית החיפוש ושירותי הרשת שאחראית גם למערכת ההפעלה אנדרואיד, המפעילה את הנקסוס.

בואו לפייסבוק של נקסטר

טלפון הנקסוס 5, המיוצר על ידי LG, דומה בתכונות החומרה שלו לטלפון הדגל של LG עצמה, ה-G2. הוא מכיל את אותה טכנולוגיית ייצוב התמונה שהותאמה כאן למצלמת שמונה מגהפיקסל, המעבד שלו הוא הסנאפדרגון 800 של קוואלקום והוא תומך ב-LTE כלל-עולמי. גודל המסך הוא כמעט חמישה אינצ'ים (4.95 אינץ') ועם רזולוציית HD מלאה, וצפיפות פיקסלים גבוהה מאוד של 445 פיקסלים לאינץ'. הסוללה היא סוללת 2,300 מיליאמפר/שעה, הזיכרון הוא בן שני גיגהבייט ומבחינת אחסון פנימי הנקסוס יוצע ב-16 גיגהבייט נפח אחסון.

הנקסוס 5 מריץ את אנדרואיד 4.4, המכונה גם "קיט קט" (על שם חטיף השוקולד, בעבר כונתה "פאי לימון" – Key Lime Pie). היא מכילה שורה של תכונות חדשות, כולל חתימת זיכרון נמוכה, ותכונת "שיחה מזוהה" משוכללת, המזהה את שם העסק גם אם זה אינו ברשימת אנשי הקשר, תמיכה בהודעות טקסט ישירות מ-hangouts (בדומה לווטס אפ) ועוד תכונות.

נקסוס 5 יימכר ברשת סלקום ובשוק הפתוח, מחירו המומלץ לצרכן יעמוד על 2,799 שקלים, ויכלול שנתיים אחריות של היבואן הרשמי. במדינות שבהן ניתן להזמין את הנקסוס 5 ישירות מגוגל, המחיר עומד על כ-350 דולר שהם קצת יותר מאלף שקלים בלבד (עם זאת, לתושבי ישראל יחד עם המסים השונים ודמי המשלוח, המחיר מטפס לכ-1,800 שקלים).