תגידו שלום לעיגול המעצבן ההוא שכיער את הסמארטפון שלכם בשנים האחרונות: מייזו, יצרנית הסמארטפונים הסינית שהיתה אחת החברות האחרונות שהמשיכו להתעקש על כפתור בית עם קורא טביעות אצבע בקדמת המכשיר, ויתרה עליו בשני מכשירי הדגל החדשים שלה, מייזו 16 ומייזו 16 פלוס, שהושקו הבוקר בסין.

המסכים ברוב הסמארטפונים היום מכסים את כל החלק הקדמי של המכשיר מלבד פסים צרים מאוד למעלה ולמטה. לחלקם יש מגרעת בשביל המצלמה והרמקול - והעולם כבר מתחלק לאוהבי ושונאי המגרעת.

בניגוד לחברות רבות אחרות, מייזו דילגה על השלב המתסכל שבו חיישן האצבעות ממוקם מאחורה, מתחת למצלמה, וגורם לכם להניח את האצבע השומנית על העדשות וללכלכך אותן. במייזו 16 יש חיישן בלתי-נראה מאחורי המסך. מייזו כמובן לא הראשונה ששמה חיישן כזה. Vivo הייתה שם קודם.

לטענתה של מייזו, לחיישן שלה יש 99.12% דיוק. באירוע, שכולו אגב התקיים בסינית עם תרגום סימולטני, הוצגו חתולים שפתחו סמארטפונים (שאליהם נרשמו מבעוד מועד) בעזרת הכפות שלהם. איך זה עם בנות ובני אנוש? נבדוק בקרוב בסקירה המלאה.

אל שני השינויים האלה מצטרפת שורת שדרוגים קצת פחות ברורים לעין: מערך צילום אחורי כפול עם שני חיישנים של סוני (בעוד אצל המתחרים כבר מציעים 3 מצלמות), ברזולוציות של 12 ו-20 מגה-פיקסל, מבזק עם 6 נורות LED, מצלמה קדמית ברזולוציית 20 מגה-פיקסל עם יכולת לזהות את הגיל שלכם (סוג של, אותי היא הפכה למבוגרת יותר) בצילום סלפי ולהדגיש מרקמים של חומרים שצילמתם, וכמובן מסך גדול יותר - 6 אינצ' במייזו 16 ו-6.5 אינצ' במייזו 16 פלוס, ברזולוציית Full HD.

מייזו 16 פלוס (צילום: מייזו)
מייזו 16 פלוס | צילום: מייזו

החברה טוענת שהמכשירים מסוגלים לעבוד בקלות יום שלם (13.5 שעות עבודה רציפה), עם סוללות 3,010 ו-3,640 מיליאמפר/שעה ב-16 וב-16 פלוס, בהתאמה, ויכולת טעינה מהירה מ-0 ל-67% תוך חצי שעה.

המכשירים יגיעו בצבעים שחור או לבן ובגרסאות עם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט אחסון או 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט אחסון. המחירים נעים בין 1,460 ל-2,160 שקל בסין - ובקרוב צפויה רשת באג, יבואנית מייזו בישראל, להשיק אותם כאן במחירים שטרם פורסמו.

הכותבת הייתה אורחת מייזו בסין