באירוע שנערך הערב (ב'), בתערוכת המובייל MWC 2014, בברצלונה שבספרד, הציגה סמסונג לראשונה את מכשיר הדגל החדש שלה, גלקסי S5, המיועד לדבריה להבטיח כי צרכנים ימשיכו לבחור במכשיריה בשוק התחרותי שנוצר בשנתיים האחרונות, ולהגדיל את חוג לקוחותיה בתחום הסמארטפונים, שכבר כיום כולל כ-200 מיליון איש. לצורך כך, התמקדה החברה בעיצוב, מצלמה, אבטחה, קישוריות וכושר. לדברי החברה, השיפורים במכשיר החדש הם תוצאה של הקשבה למשתמשים בדורות הקודמים.

 

גלקסי S5
גלקסי S5

 

העיצוב הוא השינוי הבולט ביותר במכשיר. אחרי 4 שנים של דביקות עקשנית במבנה פלסטיק זול שהצליח להרגיז רבים, בדגם החדש בנוי גב המכשיר מפלסטיק קשיח יותר עם דוגמא בולטת הנראית ומרגישה יפה ועמידה יותר. המסך הוגדל ל-5.1 אינצ' בטכנולוגיה המיועדת לאפשר צבעים חיים יותר, נראות מקסימלית באור שמש ועמעום חכם בתנאי תאורה מתאימים, וגם האייקונים של יישומי סמסונג עוצבו מחדש כדי להיראות אחידים ופשוטים.

אחד התחומים בו סבלה סמסונג בשנתיים האחרונות מפיגור ברור אחרי מתחרותיה הוא תחום הצילום. בעוד המתחרות התקדמו לחיישנים גדולים יותר, מנגנוני חומרה ותוכנה לשיפור איכויות הצילום וממשקי צילום מתקדמים נשארה סמסונג עם חוויית צילום בסיסית למדי. במכשיר הגלקסי S5 מנסה החברה לשנות את המצב, עם חיישן חדש באיכות 16 מגה-פיקסל, יחד עם מערך שלם של כלי תוכנה וחומרה המיועדים אפשר צילום מקצועי יותר. כך, מסוגל המכשיר לצלם תמונות HDR בעלות טווח צבעים רחב בכל חלקי התמונה - גם המוארים וגם החשוכים. בנוסף, הוא מסוגל להתמקד במהירות עצומה - 0.3 שנייה - כמו גם לטשטש את שאר חלקי התמונה כדי להדגיש את החלק החשוב בה. כל זאת הודות למנגנון בעל 4 עדשות שונות.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

סמסונג מבטיחה שהמכשיר החדש מאפשר את הקישוריות המהירה ביותר. לצורך כך, הוא כולל תמיכה ברשתות הדור הרביעי LTE בכל התדרים הקיימים בעולם, כך שניתן להשתמש בו בכל מדינה בה קיימת רשת שכזו, ללא צורך לקנות גרסא מותאמת לאיזור. בנוסף, הוא תומך בסטנדרט הווייפיי ac, המאפשר קישוריות מהירה ויציבה בבית ובמשרד.

גלקסי S5 (צילום: David Ramos, GettyImages IL)
נשיא סמסונג מובייל מציג את גלקסי S5 | צילום: David Ramos, GettyImages IL

 

אחת התכונות המצופות ביותר של גלקסי S5 היא העמידות. המכשיר החדש עמיד למים ואבק בסטנדרט IP67, כך שניתן לטבול אותו במים בעומק של עד מטר למשך זמן של עד חצי שעה ללא שייגרם לו נזק. גם בפני אבק המכשיר עמיד למדי. כחלק מתכונת העמידות, הוגדלה סוללה המכשיר לקיבולת של 2,800 מיליאמפר/שעה, ושולב בו מצב חיסכון בסוללה ייחודי, ההופך את המסך לשחור-לבן ומכבה את כל האפשרויות מלבד שיחות ו-SMS, כך שהחברה מבטיחה עד יממה שלמה מ-10 האחוזים האחרונים בסוללה.

כפי שהעריך כמעט כל גורם אפשרי מאז חשיפת האייפון 5s של אפל בספטמבר האחרון, האבטחה הביומטרית מגיעה עתה גם למכשירי סמסונג. מאחורי כפתור הבית של גלקסי S5 מסתתרת מצלמה ייחודית המיועדת לסרוק טביעות אצבע. כך, ניתן לאבטח את המכשיר או חלקים ממנו מפני זרים. ניתן לבחור אפליקציות ותמונות שייחשפו רק בסריקת טביעת האצבע של בעל המכשיר, ואף לקשר את האצבע לאפליקציות תשלום סלולריות במקום סיסמאות ושאלות מוזרות.

גלקסי S5 (צילום: David Ramos, GettyImages IL)
גלקסי S5 | צילום: David Ramos, GettyImages IL

 

אבל יכולות האבטחה במכשיר לא מסתכמות רק בזיהוי טביעות אצבע. סמסונג רוצה שתסמכו על המכשיר שלה ככלי ניהול החיים שלכם, על כל המשתמע מכך, ולכן היא הוסיפה בדור החמישי שלו חבילת תוכנות אבטחה כוללת, המאפשרת, כפי שכבר הוזכר, להגן על חלקים מהתוכן במכשיר באמצעות סיסמא, בנוסף לאפשרות ההגנה בטביעת אצבע, וגם להגדיר סביבה נפרדת לילדים, עם אפליקציות ותכנים מיוחדים שאושרו על ידי ההורים וחסימת גישה לתכנים אחרים.

לצד הסמארטפון החדש הציגה החברה שעון חכם חדש בשם Galaxy Gear Fit. השעון, המצטרף לשני האחרים עליהם הכריזה החברה כבר אתמול בהודעה לעיתונות, מגיע בעיצוב שונה מאוד מהם. הוא כולל מסך קמור ראשון מסוגו, המשלב תצוגה איכותית ורגישות למגע עם צורה נוחה ללבישה. התצוגה מתחברת לרצועה ניתנת להחלפה שלטענת החברה אינה גורמת לאלרגיות.

 

גלקסי S5 (צילום: David Ramos, GettyImages IL)
גלקסי S5 | צילום: David Ramos, GettyImages IL

 

בגב שלושת השעונים החדשים נמצאים חיישנים זעירים המסוגלים למדוד את קצב פעימות הלב של המשתמש בזמן אמת. השעונים מתחברים ל-20 דגמי גלקסי של סמסונג דרך בלוטות' ודרך אפליקציה ייעודית אוגרים את המידע שנשמר ומציגים למשתמש מידע אודות אורח החיים שלו, התנועות שלו ועוד.


למי שאינו רוצה לרכוש שעון חכם אך כן רוצה את היכולת למדוד מדי פעם את קצב פעימות הלב לצורך ניטור מצב בריאות או תגובות הגוף לאימון גופני, הכינה החברה הפתעה נעימה: גלקסי אס 5 כולל גם הוא חיישן קצב לב, הממוקם לצד מבזק ה-LED של המצלמה. מניחים עליו את האצבע ותוך שניות מקבלים נתונים עדכניים לגבי קצב פעימות הלב, הנשמרים כמובן באפליקציה להשוואה עתידית.

 

הסמארטפון החדש של סמסונג ייצא לשווקים ב-11 באפריל (עוד כשישה שבועות). החברה הבטיחה כי המכשיר יתחיל להימכר במקביל בלמעלה מ-100 מדינות, כאשר ישראל היא אחת מהן. המחיר המוערך של המכשיר יהיה כ-650 דולר.

 

 

צוות אתר דה וורג' בהתנסות ראשונה במכשיר: