למה לשלם 1,000 דולר על אייפון X אם אפשר לקבל את אותו האפקט תמורת 300 דולר (1,064 שקל) בלבד? אם חשבתם ששאומי ידועה בהעתקה גסה של מוצרים, חכו שתראו מה עשתה יצרנית הסמארטפונים הפחות מוכרת מסין – Leagoo.

ללכת בלי להרגיש עם

הסמארטפון החדש של ליגו נראה כמו העתק מדויק של האייפון X שהשיקה אפל לאחרונה; הוא מגיע עם מסך ענק, שוליים דקיקים ואותה בליטה מפורסמת, אם כי מיותרת במקרה הנוכחי, במרכז חלקו העליון. אפשר להגיד שמדובר בלקט של העתקות במכשיר אחד, שכן גם בגזרת השם החברה לא הייתה מאוד מקורית, וכינתה אותו S9, חודשים בודדים לפני שסמסונג צפויה להשיק מכשיר דגל עם שם זהה.

אולי למראית עין המכשיר דומה לאלו של אפל וסמסונג, אך מתחת לפני השטח – אל תצפו למפרט טכני יאה למכשיר דגל; ה-Leagoo S9 מגיע עם מסך 5.85 אינץ' מסוג AMOLED, מעבד MediaTek P40, זיכרון RAM של 6GB ונפח אחסון פנימי של 128GB. מערך הצילום של המכשיר גם הוא זהה לזה שבאייפון X, וכולל בחלקו האחורי של המכשיר שתי עדשות אנכיות של 16 מגה-פיקסל ולידן קורא טביעת אצבע, אם כי אנחנו מפקפקים באיכות שלהן. גם מבחינת מערכת ההפעלה – מן הסתם המכשיר לא יגיע עם iOS, אלא עם אנדרואיד, ככל הנראה גרסה 7.1 (לא היינו בונים על אוריאו בקרוב).

סמארטפון ליגו S9, חיקוי אייפון X ב-300 דולר
סמארטפון ליגו S9, חיקוי אייפון X ב-300 דולר

אגב, זו ממש לא הפעם הראשונה שהיצרנית הסינית נוקטת בדפוס העתקה בוטה שכזה; לא מזמן עשתה זאת עם הגרסה שלה ל-S8 של סמסונג, שאולי נראית כמו המכשיר המרשים ומגיעה עם קצוות מעוגלים ומסך מקצה לקצה, אבל שוב – המפרט הטכני די מגמגם (מעבד MediaTek 6750T, זיכרון RAM של 3GB, נפח אחסון פנימי של 32GB ומערך צילום אחורי כפול של צמד עדשות 13 מגה-פיקסל). כל הטוב הזה יכול להיות שלכם תמורת קצת יותר מ-600 שקל.

נכון לרגע זה אין תאריך להשקת ה-S9, אבל כדאי שהם יזדרזו, לפני שסמסונג תשיק את הגרסה שלה.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
הסמארטפון הישראלי החדש גייס 120 מיליון דולר במטבע וירטואלי
אפל משקיעה 400 מיליון דולר בדור הבא של זיהוי הפנים באייפון