אין תמונה
תתפשטו!

"מפעילי הסלולר לא רמאים ובטח לא גנבים, אלא פשוט חזירים חולמים, שחלמו שההפקרות של היעדר תחרות תימשך לנצח" - כך כותב היום (ה') ח"ככרמל שאמה-הכהן בדף הפייסבוק שלו. שאמה-הכהן מתייחס כמובן למפעילי הסלולר הוותיקים - פרטנר, פלאפון וסלקום.

ח"כ כרמל שאמה הכהן (צילום:  Photo by Flash90)
"פשוט חזירים חולמים, שחלמו שההפקרות של היעדר תחרות תימשך לנצח" | צילום: Photo by Flash90

שאמה-הכהן, יצוין, צפוי לאבד את תפקידו כיו"ר ועדת הכלכלה בשבועות הקרובים, לאור ממשלת האחדות החדשה של נתניהו-מופז, שתעביר את ניהול ועדת הכלכלה לקדימה

שאמה-הכהן, גם "נאבק" בשר התקשורת משה כחלון ומנסה לנכס לעצמו את הקרדיט על הרפורמה בשוק הסלולר, קרדיט שלרוב מיוחס כמובן לכחלון. בסטטוס בפייסבוק, שאמה-הכהן מגיב כמובן למבול חדשות הסלולר של הימים האחרונים, שוק שנפתח לחלוטין לתחרות, וכל חברת סלולר, חדשה וותיקה, נלחמת על הלקוחות.

עוד כתב שאמה-הכהן בפייסבוק כי "יותר מפעם אחת הצעתי להם בוועדת הכלכלה שיתעוררו לפני שאנחנו נעיר אותם, שאז זה תמיד פחות נעים".

לאור המלחמה על כיסו של הלקוח, חברות הסלולר הוותיקות נאלצות לחתוך מחירים כדי להדביק את הקצב ולהתחרות במפעילי הסלולר החדשים. בימים האחרונים עלו כבר טענות כי אמנם צרכני הסלולר בישראל מרוויחים מאוד מתחרות שכזו, אך הדבר מהווה אתגר, בלשון המעטה, לשוק ההון ולשוק העבודה הישראלי.

הכוונה בטענות שהועלו בימים האחרונים היא כמובן שאם חברת תקשורת ותיקה תקרוס בעקבות הנסיונות לחתוך מחירים ולצמצם עליות במקביל, זה עלול להתבטא בפיטורי אלפי עובדים ואף עלול להשפיע על הפנסיה של כלל הציבור, שכמות לא קטנה מהחסכונות שלו מושקעת באותן חברות.

>> מהפכת הסלולר - כל הפרטים, המחירים והחבילות