פרשת עוקץ האייפון 7, שחשפנו פה ב-NEXTER בתחילת השבוע, הולכת ומתבררת כתופעה ארצית של ממש. נראה שרשת נוכלים רוכשת מאזרחים תמימים את הסארטפון היוקרתי ובתמורה נותנת להם שטרות מזויפים של 200 שקל. ל-NEXTER נודע כי הבוקר (ג') המשטרה תערוך מסדר זיהוי תמונות לקורבנות שנעקצו במטרה לאתר את החשודים המרכזייים בעוקץ, ומקווה לעצור את כל הנוכלים.  

ביום חמישי היה תורה של ר', שוטרת מאזור ירושלים להיעקץ. ר' פרסמה באתר יד 2 מודעה למכירת האייפון שלה תמורת 3,500 שקל. "קניתי אותו לפני שבועיים בתשלומים מחברת פלאפון, בצבע ורוד בסכום של 4,300 שקל, לאחר שהאייפון 6 התקלקל ולא היה בטוח שניתן לתקן אותו. לפני כמה ימים הצליחו לתקן לי אותו, אז החלטתי למכור את האייפון החדש", סיפרה ר' ל-NEXTER.

אישה שחברה בחבורת הנוכלים התקשרה ל-ר' בשעה תשע וחצי בלילה, כמו שעשתה במקרים קודמים, סיפרה שהבן שלה מכר טרקטורון וכעת הוא בירושלים, וכדי שלא יבזבז את הכסף על שטויות ביקשה שיקנה לעצמו אייפון. ה"בן", כך מתברר, נסע במונית מאזור הסינמה סיטי לביתה של ר' במרכז העיר. "הוא היה שמנמן. מוזר מאוד. שאלתי אותו אם הצבע הורוד של המכשיר לא מפריע לו. אמר שישים כיסוי", שחזרה ר'. "החבר שלי, העובד כמאבטח במשרד ממשלתי, התלווה אליי. כשהוא ראה את האקדח שלו הוא קצת נבהל, חשב שהוא שוטר. הוא נתן לי 3,400 שקל. לא חשדתי בכלום. בטעות השאיר לי כרטיס ביקור של הנהג".

כאשר ר' עלתה לביתה עם הכסף - שטרות של 200 שקל - היא העבירה אותם לאמה, שעובדת בסופרמרקט גדול, וכעבור מספר שניות חטפה את השוק. "אמא שלי בדקה את השטרות ואמרה שהם מזויפים. חשבתי שהיא מתלוצצת, אבל היא אמרה שעבדו עליי. באותו רגע נהיה לי שחור בעיניים. עוד חודשיים אני מתחתנת וכל שקל חשוב לי. כשמיששתי את השטרות הרגשתי שהם עשויים מקרטון וכל סדרת השטרות היה באותם מספרים", סיפרה ר' בכאב.

ר' והחבר איתרו את נהג המונית, וזה הדהים אותם כאשר סיפר להם שאין לו קשר לנוכל ושזה סיפר לו במהלך הנסיעה שישב בכלא 14 חודשים בגין עבירות זיוף ומרמה. ר' הגישה תלונה ביחידת ההונאה של משטרת מחוז ירושלים, שפתחה בחקירה.

גם ד' מהישוב להבים שבנגב עבר לפני שבועיים חוויה דומה. הפעם הנוכל שנשלח על ידי אותה "אמא" לקנות ממנו את המכשיר היה רזה יותר. "קנו לי בחו"ל אייפון 7 בצבע ורוד. הצבע לא התאים לי, אז רציתי למכור ולקנות בצבע שחור", סיפר ד' ל-NEXTER. "פרסמתי מודעה ביד 2, ביקשתי עליו 3,500 שקל".

כאשר הבחור הגיע אליו הוא התמקח איתו על 3,400 שקל. "אני זוכר שהחזרתי לו שטר של 100 שקל אמיתי", סיפר ד'. רגע לפני העברת המכשיר הנוכל הכניס את הסימים שלו לבדוק שהמכשיר עובד. כמה דקות לאחר מכן העביר את שטרות 200 השקל ל-ד' ונעלם. זה קרה בלילה.

ד' הגיש תלונה במשטרת רהט ומסר לחוקר את מספרי הטלפון של הבחור הנוכל. "זה מבאס מאוד שככה עקצו אותי. אני מקווה שהמשטרה תעצור את הנוכלים לפני שיפגעו באחרים", סיכם ד' את החוויה הלא נעימה שעבר.