כשנציגי HMD גלובל, החברה שמחזיקה היום בזכות לייצר טלפונים תחת השם נוקיה, הכריזו על במת האירוע שלהם בברצלונה הערב (א') שהמשחק סנייק חוזר, הקהל הריע. כשהם המשיכו את המשפט והבהירו שהמשחק חוזר בתוך פייסבוק מסנג'ר, נשמעה אכזבה.

סמארטפון אנדרואיד Nokia 6 (צילום:  יחסי ציבור )
אנדרואיד נקי ומותג פיני. נוקיה 6 | צילום: יחסי ציבור

רק בסוף האירוע, ממש לפני שכולם קמו, הכריזה החברה שהמשחק סנייק יחזור גם כחלק מדגם חדש לנוקיה 3310 האגדי. יש לו את הרינגטון האגדי, את המשחק האגדי בגרסה מחודשת וצבעונית, וזמן המתנה של חודש ללא טעינה - שגם זה בימינו סוג של אגדה. אין בו אפליקציות שותות סוללה והוא מיועד להיות מכשיר בסיסי נוסטלגי.

לפני שהגיעו למנה העיקרית, הציגו אנשי HMD שלושה סמארטפונים חדשים המבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד. אגב, מי שמייצרת את המכשירים בפועל היא פוקסקון הסינית - אותה חברה שמרכיבה את האייפון.

גרסת האנדרואיד על מכשירי נוקיה תהיה טהורה, כלומר קרוב ככל שאפשר לאיך שגוגל רוצה שהיא תהיה, ולכן המכשירים יקבלו עדכונים מהירים במיוחד ואת הסייען האיישי Google Assistant, שבינתיים קיים רק במכשירי פיקסל של גוגל עצמה, וב-LG G6 שהוכרז מוקדם יותר היום (א').

בינתיים, טפטפה נוקיה את דגם 6 שלה בסין, והיא מדווחת על משוב מצוין. כעת נוקיה המכשיר ישווק גם במערב, ויציע מסך בגודל 5.5 אינץ' וברזולוציית Full HD בציפוי זכוכית גורילה עם המותג הפיני במחיר של 229 אירו (כ-900 שקל), או 299 אירו (כ-1,170 שקל) אם רוצים גימור שחור פסנתר כמו של האייפון השחור המבריק.

נוקיה 3310 מודל 2017 (צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER)
נוקיה 3310 החדש | צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER

בנוסף לדגם שכבר נמכר בסין, יימכר בעולם דגם נוסף בשם נוקיה 5, עם מסך בגודל 5.2 אינץ' ואנטנה שיושבת בראש ובתחתית המסך, כדי שהגב יהיה חלק. הוא יעלה 189 אירו (כ-740 שקל).

רגע, לא סיימנו - יש גם מכשיר בשם נוקיה 3, בגודל 5 אינץ', שיעלה 139 אירו (כ-540 שקל).

כל המכשירים יימכרו החל מהרבעון השני של השנה ברחבי העולם, אבל לא נמסרו פרטים על מדינות ומועדים מדויקים.

נוקיה 3310 החדש מול הישן (צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER)
אותו טלפון, דור שלם אחר כך. 3310 הישן והחדש | צילום: אהוד קינן, ברצלונה, NEXTER