מבול כפילי האייפון X התרחב אתמול לא במכשיר אחד, אלא בשניים, כשאסוס הציגה את סדרת הסמארטפונים החדשה שלה, זנפון 5.

היצרנית הטייוואנית, שבדרך כלל מצטיינת בעיצובים מקוריים, החליטה כנראה שללכת עם העדר זה דווקא לא כזה גרוע. לכן, היא אימצה את העיצוב של המסך בעל השוליים הצרים וה"לשון" שנכנסת אל ראש המסך ומכילה את החיישנים והמצלמה הקדמית (ומקנה למסך "קרניים"). אסוס אף טוענת שהיא עשתה את זה טוב יותר מאפל.

כאמור, בסדרה החדשה שני מכשירים שנראים כמו כפילי אייפון X: הראשון הוא מכשיר הדגל, Zenfone 5Z, שמגיע עם מעבד סנאפדרגון 845 החדש וזיכרון עבודה (RAM) של עד 8 גיגה-בייט - יותר מכל סמארטפון אחר שראינו אי-פעם - ואחסון פנימי בנפח עד 256 גיגה-בייט. המסך הוא בגודל 6.2 אינצ' ותופס 90% משטח הפנים של המכשיר, המצלמה האחורית כפולה עם חיישני 12 מגה-פיקסל צר ו-8 מגה-פיקסל רחב של סוני ותמיכה ב-HDR, מצלמה קדמית עם תמיכה ב"זנמוג'י" - אימוג'ים מונפשים שמחקים את הבעות הפנים שלכם וגם אותם העתיקה אסוס מאפל, זיהוי פנים ועוד; המכשיר השני הוא Zenfone 5Z - גרסה זולה יותר של אותו מכשיר עם מעבד סנאפדרגון 636 מעט פחות חזק וזיכרון עבודה של עד 6 גיגה-בייט. הוא צפוי להיות זול בהרבה מהאייפון X, ועדיין טוב יותר מהחיקויים הסינים הזולים יותר.

בנוסף, כוללת הסדרה החדשה של אסוס את ZenFone 5 Lite, עם מסך 6 אינצ' בצורה רגילה יותר עם פינות מעוגלות, ביחס 18:9 וברזולוציית Full HD. במכשיר הזה שתי המצלמות כפולות, עם חיישני 16 מגה-פיקסל מאחור ו-20 מגה-פיקסל מלפנים, מעבד סנאפדרגון 630, סוללה בקיבולת 3,300 מיליאמפר/שעה, סורק טביעת אצבע וזיהוי פנים - ככל הנראה זה עומד להיות אחד המכשירים הזולים בעולם השנה התומך בזיהוי פנים; המכשיר האחרון הוא ZenFone 5 Max, שבאופן פרדוקסלי הוא דווקא המכשיר הכי קטן בסדרה, עם מסך 5.5 אינצ'. מה שנותן את הלגיטימציה לשם שלו הוא הסוללה, בקיבולת 4,000 מיליאמפר/שעה, שמספקת לטענת החברה 23 שעות גלישה. גם כאן תמצאו מצלמות כפולות מלפנים ומאחור, עם חיישני 13 ו-8 מגה-פיקסל. גם המכשיר הזה כולל סורק טביעות אצבע וזיהוי פנים.

כרגע לא ידוע מתי יושקו המכשירים (בעבר סבלה אסוס מעיכובים רבים בהשקת סמארטפונים), אך הם אמורים להגיע בהמשך השנה לרחבי העולם, כולל ישראל.