אין תמונה
הסוללה היא הכל

ההשוואות בין הגלקסי S3 לבין האייפון 5 ממשיכות. אחרי מבחן הריסוק ו-המסך מגיע המבחן, אולי החשוב ביותר עבור המשתמש: מבחן הסוללה.

לפני מספר ימים, בדק אתר הסלולר העולמי GSMarena את עמידות הסוללה של האייפון 5, אנחנו לקחנו אותו והשווינו לתוצאות מבחן הסוללה של הגלקסי S3 שנעשה אחרי השקתו. רגע לפני התוצאות המפורטות, המפרטים הטכניים (שכידוע משפיעים מאוד על אורך חיי הסוללה). 

לגלקסי S3 יש מסך בגודל 4.8 אינץ' ברזולוציית HD עם מטריצת PenTile ו-302 PPI. סוג המסך הוא SuperAMOLED, אשר ידוע כמסך חסכוני במיוחד בצריכת חשמל. המסך מסוגל להגיע לבהירות מקסימלית של ל-330nit על מסך בצבע לבן מלא. הגרסה שבה נבדק המכשיר הייתה 4.0.3, כאשר גרסת ג'לי בין 4.1.1 אינה מספקת שיפור בחיי הסוללה על פי דיווחי הרשת, ולמכשיר סוללה בעלת קיבולת של 2100mAh.

לאייפון 5 מסך בגודל 4 אינץ' ברזולוציה של 1134X640 פיקסלים. סוגו המסך הוא IPS LCD, ובהירותו המקסימלית היא 640nit על מסך בצבע לבן מלא. הגרסה שבה המכשיר נבדק הייתה כמובן iOS 6.0 ללא שינויים בהגדרות. לאייפון 5 סוללה בעלת קיבולת של 1440mAh. המעבדים של המכשירים מיוצרים בתהליך ייצור של 32 ננומטר, הנחשב לטכנולוגיה האחרונה בייצור מעבדים החסכונית בחשמל, כשרק ה-Snapdragon S4/Krait מיוצרים ב-28 ננו מטר.

אין תמונה
אחרי 8 שעות של שיחה, לא תראו את האייקון הזה באייפון

מבחן 1: זמן שיחה

במבחן זמן השיחה הרצוף של GSMarena, האתר בדק כמה זמן נוכל לשוחח במכשיר עד שהוא ישבוק חיים לגמרי. כל האפליקציות ברקע כמובן שהיו סגורות. על פי הנתונים מהיצרניות, אפל מפרסמת שהאייפון 5 מסוגל להגיע עד ל-8 שעות שיחה, בעוד כשלפי סמסונג, הגלקסי S3 מסוגל להגיע ל-11:40 שעות שיחה רצופות. בפועל, האייפון עלה מעבר למצופה והגיע ל-8:42 שעות בסך הכל, אך עדיין הגלקסי 3 היה עדיף עליו עם 10:20 שעות רצופות.

המנצח: גלקסי S3

מבחן 2: זמן גלישה

במבחן זמן הגלישה הרצוף, נבדק אתר אינטרנט אשר נטען אוטומטית מחדש (מרפרש את עצמו), בכל 10 שניות כאשר המסך פועל. בדף האינטרנט הנטען אין שום אלמנטים של פלאש, בעוד שבהירות המכשירים עומדת על 50% וישנה קליטת Wi-Fi מלאה עם נתב התומך בתקן ה-N. כאן האייפון 5 נחל הצלחה מסחררת: הרבה חשבו שעם הגדלת גודל המסך האייפון 5 יאבד מספר שעות רב וקריטי מנתוני הגלישה הרצופה שהיה ל-4S, אך לא כך: האייפון 5 השיג 9:56 שעות, ואם תוסיפו עוד 4 דקות אפשר לעגל את זה ל-10 שעות רצופות, לעומת 5:17 שעות בלבד של הגלקסי S3.

המנצח: אייפון 5

אין תמונה
המסך של הגלקסי S3 גדול יותר ולכן צורך יותר אנרגיה

מבחן 3: צפייה בווידאו

במבחן נוגן וידאו לכל אורך השימוש עם הגדרות בהירות של 50%. ניגון הווידאו המשיך עד להגעת שני המכשירים ל-10% סוללה, בעוד כששניהם גם היו על מצב טיסה. התוצאות היו צמודות אך גם מפתיעות: הגלקסי S3 השיג 10:01 שעות, והאייפון 5 השיג 10:12 שעות.

המנצח: שיוויון

מבחן 4: מהירות הטענה

במבחן הרביעי והאחרון, האתר בדק מהו הזמן בו נדרש להטעין את הסוללה לאחר ביצוע מספר שימושים קבועים. השימושים הם: זמן שיחה של שעה, זמן צפייה בווידאו של שעה וגלישה באינטרנט במשך שעה. אם נבצע פעולות אלו כל פעם בכל מחזור טעינה, נדרש להטעין את האייפון כל 51 שעות (יומיים ו-3 שעות),לעומת 43 שעות של הגלקסי S3.

המנצח: אייפון 5

אז במבחן הסוללה האייפון 5 מנצח ביתרון קל על הגלקסי S3, בעיקר בתחום הגלישה באינטרנט. כמו כן,  במרבית מבחני ה-Benchmark המשותפים לשניהם וגם יש כאלה שיטענו שהמסך של האייפון 5 הרבה יותר איכותי.

>> לכתבות נוספות באתר TGspot

>> וגם: כך אייפוניסט מושבע התאהב באנדרואיד: "גיליתי עולם של אינסוף אפשרויות"