מעבר לשעון חורף (צילום: אילוסטרציה)
לא כדאי לסמוך לגמרי על הסמארטפון, אבל גם לא כדאי להפריע לו להתעדכן. מה עושים? | צילום: אילוסטרציה

הלילה, בין חמישי לשישי, נעביר כולנו את השעון שעה אחת קדימה ונאבד שעה אחת של שינה. ואיך יגיבו הסמארטפונים שלנו למעבר לשעון הקיץ, האם יתעדכנו באופן אוטומטי ומתי? הנה התשובות של המפעילים הסלולריים הגדולים.  

בואו להיות החברים של נקסטר בפייסבוק

נתחיל בחדשות הטובות: במכשירי הטלפון החדשים והפופולריים בישראל השעון יתעדכן באופן אוטומטי. המכשירים המדוברים הם אייפון, סמסונג גלקסי, HTC, LG, מכשירי ווינדוס 8 כמו נוקיה לומיה.

עדכון אוטומטי

*כדי שהטלפונים אכן יעבירו את השעון בעצמם, עליהם להיות מעודכנים. אם ישנו עידכון מערכת הפעלה לאייפון או לבלקברי, מומלץ להוריד אותו כעת.
*שימו לב גם שאיזור הזמן שבו השעון של המכשיר שלכם נמצא מכוון על איזור ירושלים. אחרת העידכון לא יעבוד. *כמו כן, שימו לב שהשעון שלכם מקבל עידכון שעון אוטומטי, ואינו מכוון למצב ידני. במידה והוא מכוון למצב ידני, יש להעביר את השעון ידנית.

עדכון ידני יפגע בסנכרון? 

אם אתם לא סומכים על רשתות הסלולר, תוכלו לעדכן בעצמכם את השעון רגע לפני שתלכו לישון. במידה ותחליטו לעדכן ידנית, אתם לוקחים סיכון, מאחר ויכול להיות שהמכשיר יתעדכן פעמיים, גם אוטומטית וגם עם העידכון שלכם (בעיה שכולנו חווינו בימי הווינדוס XP הראשונים). לכן, מומלץ לתת לעידכון האוטומטי לעשות את שלו. באופן כללי השעון אמור להסתנכרן לשעה הנכונה, גם אם עידכנתם אותו ידנית, אבל עדיין יש סיכון מסוים שמשהו לא יפעל כראוי. 

*בכל מקרה, אם חשוב לכם להתעורר בזמן, כדאי שתשימו שעון מעורר רגיל או השתמשו באחד מהשעונים שמציע האינטרנט. עוד אפשרות היא להשתמש בטיימר אותו צריך לכוון לפי מספר השעות שנותרו לכם לישון (ואל תשכחו להוריד שעה אחת).  

מכשירים מיוחדים

אם אתם בעלי המכשירים Pidion 150 ,Pidion 170 ו-Motorola Q העידכון לא יתבצע אוטומטית בכל חברות הסלולר.

אם אתם בעלי מכשירים עם מערכת ההפעלה Windows Mobile מגרסה 5 עד 6.5, מערכת עתיקה ונדירה מאוד היום, תצטרכו לעדכן את השעון במכשיר בעזרת התקנת קובץ מיוחד. את הוראות ההתקנה תוכלו למצוא באתרים הייעודיים של חברות הסלולר (הקישורים לאתרים בהמשך).

אם אתם בעלי מכשיר בלקברי, שימו לב שהעידכון על המכשיר מותקן. להוראות, כנסו לאתרים של החברות הסלולריות.

באתר של פלאפון יש הוראות מפורטות לכל המכשירים.

גם באתר של אורנג' הכינו עבורכם מדריך לקבלת הקיץ, כולל הדגמות על טלפונים שונים.

וכמובן שגם סלקום מקבלת את הקיץ בברכה עם מדריך, במידה ואתם עדיין חוששים.