אפליקציות זה לחלשים. סמסונג הכריזה ביום שישי על גרסה חדשה לסמארטפון מדגם גלקסי J2 פרו שלה, שמגיעה עם תכונה מעניינת: חסימת הגישה לאינטרנט.

המכשיר הוא סמארטפון בסיסי למדי, עם מעבד מרובע-ליבות במהירות 1.4 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 1.5 גיגה-בייט בלבד וחריץ זיכרון לכרטיסי microSD (החברה לא ציינה כמה אחסון פנימי יש לו, אך למקבילה הרגילה שלו יש 16 גיגה-בייט). המסך הוא בגודל 5 אינצ' וברזולוציית 960x540 והמצלמות כוללות חיישנים של 8 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מלפנים, כאשר שתיהן מצוידות במבזקי LED. הסוללה היא בקיבולת של 2,600 מיליאמפר/שעה, וניתנת להחלפה.

אז לצלם אפשר, לדבר ולסמס אפשר, אך החברה ציינה שהמכשיר "חוסם שימוש במידע" - בין אם על גבי הרשת הסלולרית מדור 3 או 4 ובין אם על גבי ווייפיי חינמי. הסיבה: הוא מיועד, מלבד למבוגרים שלא רוצים לשלם על גישה לאינטרנט, בעיקר לתלמידים שמתכוננים לבחינת הכניסה לאוניברסיטה - שבקוריאה מתייחסים אליה כה ברצינות עד שאתר הרג'יסטר מציין שביום הבחינה כבישים נסגרים לתנועה כדי לפנות אותם לטובת הסטודנטים, ופעילות שדות תעופה משובשת כדי להפחית את רעש המטוסים בזמן הבחינה באזור בתי ספר.

מלבד שיחות, סמסים וצילום כולל המכשיר אפליקציות מוזיקה ורדיו, הקלטה קולית ומילון ללימוד אנגלית.

החברה גם מודה בחצי פה שלא מדובר במכשיר שמיועד לשימוש לטווח ארוך: בבלוג החברה צוין כי "מי שישתמש בגלקסי J2 פרו עד מבחן הקבלה ב-2019 או 2010 ואז יחזיר אותו וירכוש מכשיר מסדרות גלקסי S, נוט או A - יקבל חזרה את מלוא המחיר ששילם עליו". המבצע הזה מכוון לבני 18-21, והמחיר, למקרה שאתם שוקלים להזמין את המכשיר מקוריאה, הוא 199,100 וון - כ-650 שקל.