ארבעה דברים שמתסכל לצפות בהם בסדר שעמום עולה:

  • צבע מתייבש
  • דשא צומח
  • עוד ניתוח פריים אחר פריים של פדיחת האוסקר
  • סמארטפון נטען מ-0 ל-100 אחוז

זו הייתה גם התחושה בהתחלה באירוע של חברת מייזו בתערוכת הסלולר בברצלונה. למי שלא מכיר, מדובר בחברה סינית שמוצריה נמכרים גם בישראל, והיא קיימה מסיבת עיתונאים שבה, ובכן, הציגו לנוכחים הטענה של סוללת 3,000 מיליאמפר/שעה שהייתה על 0 אחוזים. או כמו שרובנו קוראים לזה: השעה 11 בבוקר אם שכחתי את המטען בבית, למישהו יש מטען? (ואז אתם לא מחזירים אותו - מי שאני מדבר עליו יודע)

נחזור לברצלונה. בחלוף הדקות, נציגת החברה סיפרה כמה המטען החדש שלהם מהיר, הסבירה קצת על הטכנולוגיה שמכונה Super mCharge, ומדי כמה דקות נתנה עדכון לכולם על כמה אחוזים הסוללה נמצאת עכשיו, וכולם צילמו בעקביות ובהתלהבות את המסך וצפו בייאוש שהפך עד מהרה לאופטימיות באיור של הסוללה הולך ומתמלא בירוק.

זה היה קצת כמו לצפות במישהו מוזג משקה קריסטל מנטה לתוך כוס חד פעמית במסיבה, אלא שכאן בסוף אפשר לקבל הודעות וואטסאפ. כעבור 18 דקות ו-55 שניות בדיוק, הצג הראה שהנה, הגענו כבר ל-100 אחוז סוללה, ואפשר לנשום לרווחה.

הנה כמה מכשולים שאנחנו חוששים מהם, ונדע במהלך הזמן אם מייזו תצליח להתגבר עליהם: האם הסוללה הזו מתרוקנת מהר כמו שהיא נטענת, או שתחזיק יום עבודה שלם? האם זה בטיחותי? (מייזו מבטיחה שכן, ושהטמפרטורה לא תעבור את ה-39 מעלות) והאם מחזורי הטעינה והפריקה יישארו יעילים למשך שנתיים שלוש שבהן נחזיק סמארטפנים של החברה בכיס?