בשורות טובות לחובבי הטלפונים החכמים של סוני: מכשיר הדגל החדש של החברה, Xperia Z3, שהוכרז ב-IFA בתחילת החודש שעבר, יושק בארץ ביום שני הקרוב, ה-6 באוקטובר. כבר כעת ניתן לבצע הזמנה מוקדמת למכשיר במחיר של 3,250 שקלים, כולל שליחות עד הבית ואחריות לשנתיים.

SonyXperiaZ3 (צילום: אתם סוני)
צולל עמוד יותר, אך עדיין לא עמוק מספיק. Xperia Z3 של סוני | צילום: אתם סוני

מכשיר ה-Xperia Z3 מגיע כחצי שנה בלבד לאחר Xperia Z2. הוא מזכיר מאוד את קודמו מבחינת העיצוב והמפרט הטכני, כשהוא מכיל שבב מרובע-ליבות מדגם Snapdragon 801 של קואלקום, מסך בגודל 5.2 אינץ' ברזולוציית Full HD, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 3 גיגה-בייט, אחסון בנפח 16 או 32 גיגה-בייט ואפשרות להרחבה באמצעות כרטיס MicroSD, מצלמה אחורית בעלת חיישן 20.7 מגה-פיקסל, מצלמה קדמית עם חיישן 2.2 מגה-פיקסל וסוללה בנפח 3,100 מיליאמפר/שעה.

בדומה לקודמו בסדרה, המכשיר מגיע עם גוף אטום בעל עמידות במים ואבק, אך כאן שיפרה סוני את רמת העמידות מתקן IP58 ל-IP65, המאפשר טבילות במים בעומק של מטר, לעומת חצי מטר בדגם הקודם. גם המראה השתנה מעט, והקוף החדש מעוגל יותר כדי לאפשר אחיזה נוחה יותר. עובי המכשיר 7.3 מילימטר ומשקלו 152 גרם. הוא תומך ברשת הסלולר LTE לדור רביעי ומגיע עם מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסא 4.4.4 KitKat.

במקביל למכשיר הדגל, יגיע לישראל גם Z3 Compact, הדגם המוקטן שלו. לעומת מכשירי מיני של חברות אחרות, סונני מתגאה בכך שמכשיר המיני שלה חזק בדיוק כמו מכשיר הדגל, וכך מאפשר גם למי שלא אוהב מכשירים ענקיים של חמישה אינצ' ומעלה לקבל את המפרט העוצמתי של מכשיר הדגל.

Z3 Compact מכיל מסך וזיכרון מוקטנים מעט - גודל התצוגה שלו 4.6 אינץ' ברזולוציית HD וזיכרון העבודה (RAM) מסתפק ב-2 גיגה-בייט. מלבד שני המדדים האלה, כל היתר נשאר זהה: אותו מעבד מהיר, אותו נפח אחסון, אותן מצלמות מלפנים ומאחור ואותו גוף בעל עמידות משופרת במים ואבק. הסוללה, כמובן, הוקטנה כדי להתאים למכשיר הקטן יותר והיא מסתפקת בקיבולת של 2,600 מיליאמפר/שעה. גם הוא תומך ברשת הדור הרביעי ומגיע בגרסת אנדרואיד 4.4.4. מחירו הרשמי בארץ 2,750 שקלים.

במעמד הקנייה של המכשירים תינתן לרוכשים אפשרות לבחור מתנה – הצמיד החכם של החברה מהדור הקודם או אוזניית Bluetooth של סוני. בהמשך, שני המכשירים צפויים להימכר דרך המפעילות הסלולריות, כשבינתיים ההזמנות מוקדמות דרך אתר ברס אלקטרה, יבואנית מכשירי הסלולר של סוני בישראל.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

מפרט המכשיר ב-Spex