השנה חזר המותג נוקיה לככב בשוק הסלולר, בזכות השקת סמארטפונים חדשים מבוססי אנדרואיד וגרסה חדשה לטלפון האגדי 3310. עכשיו מציעה החברה מכשיר שהוא משהו בין הסמארטפונים החדשים לטלפונים הפשוטים מהעבר: סמארטפון עם חיי סוללה של יומיים.

אמש (ג') הכריזה HMD Global, יצרנית מכשירי נוקיה, על נוקיה 2 - מכשיר שמבטיח לשלב אנדרואיד טהור ועדכני, חיי סוללה מעולים ומחיר נמוך. החברה כתבה כי "טלפונים של נוקיה מקושרים עם חיי סוללה מעולים. היום אנחנו מכריזים על סמארטפון שלוקח את זה לרמה חדשה. עם חיי סוללה של יומיים, נוקיה 2 בנוי להמשיך לפעול הרבה אחרי שסמארטפונים אחרים זקוקים להטענה".

יוּהוֹ סַרְבִיקַאס, מנהל המוצר, אמר ש"כל רכיב במכשיר - החל מהמסך, דרך הסוללה, השבבים ועד עיצוב המערכת - הונדס לצרוך כמה שפחות אנרגיה מהסוללה הענקית כדי לתת למעריצים טלפון שורד שאפשר לסמוך עליו".

נוקיה 2 אמנם אמור להיות כל מה שאתם צריכים, אבל המפרט שלו צנוע מאוד: מעבד מרובע-ליבות מדגם Snapdragon 212 של קוואלקום, המיועד לסמארטפונים בסיסיים מאוד, זיכרון עבודה בנפח 1 גיגה-בייט לעומת הסטנדרט הנוכחי של 4, אחסון פנימי בנפח 8 גיגה-בייט לעומת הסטנדרט הנוכחי של לפחות 32, מצלמות עם חיישני 8 מגה-פיקסל מאחור ו-5 מגה-פיקסל מלפנים, מסך 5 אינצ' ברזולוציית HD בלבד. רק הסוללה נדיבה מהסטנדרט - 4,100 מיליאמפר/שעה.

כמו כל מכשירי נוקיה, המכשיר החדש יגיע עם אנדרואיד נוגט 7 ויעודכן בקרוב לאנדרואיד אוריאו 8 - בזכות ההבטחה של החברה להביא את גרסאות אנדרואיד ה"נקיות" ביותר, ללא תוספות, ישר מגוגל. מחירו לפי החברה יהיה כ-99 אירו, שהם כ-400 שקל.