זוכרים את הסמארטפונים הראשונים - אייפון 2G, 3G ו-3Gs, גלקסי המקורי ויתר החקיינים, שהגיעו עם מסכים בגודל קצת יותר מ-3 אינצ'? זוכרים שב-2011 קראנו למכשיר עם מסך 4.7 אינצ' "טיטאן" (HTC Titan)? זוכרים שמכשירים עם מסכי 5 אינצ' נקראו טאבלטים או פאבלטים? אז מאז העולם השתדרג והתרגל לגדלי מסך מפלצתיים בכף היד - ועכשיו וואווי רוצה לקחת את זה לקיצון ולהוציא סמארטפון ענק אפילו בסטנדרטים הנוכחיים.

לפי דיווח באתר הקוריאני The Bell, היצרנית הסינית הזמינה לאחרונה מסמסונג דגימות של מסכי OLED בגודל 6.9 אינצ' לסמארטפון חדש, כאשר ייצור המוני של המסכים מתוכנן להתחיל ברבעון השלישי - כלומר בשלושת החודשים הקרובים. לפי התזמון, מעריכים באתר כי המסכים מיועדים לסמארטפון מסדרת Mate של וואווי, שמחודשת בכל שנה בסתיו.

לשם השוואה, המכשירים הקודמים של וואווי הגיעו עם מסכים בגדלים של 6 ו-6.1 אינצ' - מה שאומר שמדובר על הגדלה של כמעט אינצ' שלם. הגודל הזה מאפיל אף על מכשירי סמסונג הגדולים, שמגיעים עם מסכי 6.2 ו-6.3 אינצ' (גלקסי S9 פלוס וגלקסי נוט 8, בהתאמה). ואגב גלקסי, בתעשייה טוענים כי המכשיר הבא בסדרת נוט, שצפוי להיחשף בחודשיים הקרובים, יגיע עם מסך בגודל 6.4 אינצ' בקירוב, והמתחרה שלו מבית אפל שיושק בספטמבר יגיע עם מסך של 6.5 אינצ' בקירוב.

לפי האתר, המכשיר הענק מיועד כרגע בעיקר לשוק הסיני. זאת מכיוון שהאותיות הסיניות המורכבות דורשות יותר מקום על המסך (או הנייר) מאותיות לטיניות, קיריליות, קוריאניות וכולי, ולכן סינים מעדיפים מסכים גדולים כמה שיותר כדי שיכילו כמות טקסט מקסימלית.

בכל אופן, המכשיר הזה לא ישבור אף שיא כנראה: כבר ב-2013 הוציאה אסוס את Fonepad - סמארטפון עם מסך בגודל 7 אינצ'. בשנה לאחר מכן היא הציגה את Fonepad 8 - אנחנו לא עובדים עליכם, והמספר אומר בדיוק את מה שאתם חושבים. זמן קצר קודם לכן השיקה סמסונג את גלקסי W (לא אותו גלקסי W שנמכר בישראל ב-2012). גם וואווי הוציאה באותה שנה טאבלט - סליחה, טלפון - עם מסך 7 אינצ': MediaPad X. לפני כשלוש שנים התקרבה החברה הסינית שוב למספר הזה, כשהשיקה את P8Max, עם מסך קטן רק במעט - 6.8 אינצ'.