כמעט שנתיים אחרי שיצא האייפד הראשון מודיעה היום (ב') חברת אדובי על השקת גרסת פוטושופ מותאמת למגע עבור אייפד 2 תחת השם Photoshop Touch, במסגרת תערוכת הסלולר, MWC 2012, המתקיימת בברצלונה.

נזכיר כי לאדובי יש היסטוריה ארוכה עם חברת אפל סביב הסירוב של מנכ"לה לשעבר סטיב ג'ובס לתמוך בטכנולוגיית הפלאש שלהם, אבל עם הצלחה לא מתווכחים ובסופו של דבר הבינו באדובי שאם אתה לא באייפד, אתה לא קיים.

אין תמונה
רוצים לגעת בה? עכשיו אפשר ב-9.99 דולר בלבד

בדומה ליישומי החברה בסביבת האנדרואיד שהושקו בנובמבר האחרון, גם באייפד מדובר בסט של שישה יישומים הכולל את Adobe Collage, Adobe Debut, Adobe Ideas, Adobe Kuler ,Adobe Proto  וכמובן את ה-Photoshop Touch. היישום תומך באחת התכונות הבסיסיות והכי חשובות בפוטושופ, השכבות.

בתנועות אצבע פשוטות המשתמש יכול לשלב צילומים מרובים לתמונה אחת הבנויה משכבות ובנוסף, ניתן יהיה לבצע עריכות מורכבות, להוסיף אפקטים מקצועיים, לעבוד עם כלי בחירה והתאמות ועוד.

על פי האתר של החברה כלי השרבוט ביישום (Scribble Selection Tool) מאפשר לחלץ אובייקטים בתמונה, בצורה פשוטה על ידי סימון מה לשמור ומה להסיר. בשפה מקצועית פעולה זו נקראת צריבה של הדמות והיא מאפשרת הפרדה של הדמות או העצם משאר חלקי התמונה. עם הטכנולוגיה החדשנית של אדובי, אפילו אזורים קשים לצריבה עם קצוות רכים כמו שיער, נלכדים בקלות בעת ביצוע הבחירה.

אין תמונה
יש אפשרות לסנכרן את תיקיית העבודות והתמונות עם המחשב האישי בבית באמצעות הענן של אדובי

את הפוטושופ טאץ' ניתן יהיה לחבר לשירות האחסון בענן של אדובי בשם Creative Cloud שיושק בחודשים הקרובים ויאפשר סנכרון בין יישומי החברה הפועלים במחשב האישי לבין אלו הפועלים במכשירים הניידים.

"החזון של Cloud Adobe Creative יעזור להפוך תהליכי עבודה שונים שהיו קשים בעבר לחוויה אחת, אינטואיטיבית וטבעית, שתאפשר לך ליצור בחופשיות ולספק רעיונות על כל שולחן עבודה, מחשב לוח או מכשיר כף יד", נכתב באתר החברה. המחיר של שירות הענן צפוי להתחיל ב-50 דולר לחודש למשתמש ויכלול נפח אחסון של 20 גיגה והרשאה לשימוש בתוכנות בחבילת ה Creative Suite 6.

יתרון נוסף בפוטושופ הוא האפשרות לשתף באמצעות פייסבוק או דואר אלקטרוני ולייבא תמונות מפייסבוק, ממנוע החיפוש התמונות של גוגל ומהמצלמה של האייפד. הפוטושופ טאץ' עובד רק על אייפד 2, מחייב גרסת מערכת הפעלה iOS 5 ומחירו בחנות של אפל יהיה 9.99 דולר (כ-38 שקלים).

>> "נשלח מהאייפון שלי" – יש אפליקציה לזה