2015 החלה באופן רשמי עבור סוני:, שהשיקה את הסמארטפון הראשון שלה לשנה זו. מדובר ב-Xperia E4, מכשיר הנושא תג מחיר המיועד לשוק הנמוך, כאשר סוני דואגת לציין שהמכשיר מגיע עם חיי סוללה ארוכים במיוחד: עד יומיים. אז איך זה קורה?

XperiaE4
E4: תצפו למחיר נמוך

על אף שהוא מצויד בסוללה בנפח של 2300mAh בלבד, ה-E4 מגיע עם מסך בגודל של 5 אינץ' ברזולוציה נמוכה מאוד של 960X540 פיקסלים בלבד. ביחד עם השבב מרובע הליבות החסכוני של מדיה-טק (MediaTek) ה-MT6582, כשכל ליבה רצה במהירות שעון מרבית של 1.3 ג'יגה-הרץ, סוני הצליחה להגיע לחיי סוללה מרשימים. לפחות כך לטענתה.

בנוסף לכל אלו, המכשיר מכיל זכרון עבודה של ג'יגה-בייט אחד, שמונה ג'יגה-בייט זכרון פנימי הניתן להרחבה באמצעות microSD, מצלמה אחורית באבחנה של חמישה מגה-פיקסל, מצלמה קדמית של שני מגה-פיקסל ותקשורת דור שלישי בלבד. למכשיר יהיו 2 גרסאות שונות, כולל גרסה התומכת בכרטיס SIM כפול. ה-E4 לא יגיע עם תקשורת דור רביעי (LTE) מה שאמור להוות בעיה לחלק מהקונים הפוטנציאליים.

ממה שאפשר להסיק מהתמונות, ה-Xperia E4 לוקח אלמנטים עיצוביים ממכשיר הדגל האחרון של סוני, ה-Xperia Z3, לו קצוות מעוגלים יותר בהשוואה למכשירי Xperia הקודמים. סוני היא אחת החברות הבודדות המעניקה עיצוב נהדר הבנוי מחומרים טובים גם במכשירים המיועדים לשוק הנמוך, כך שזה טוב לראות שלא השתנה.

יש לציין כי סוני מובילה לאחרונה בכל מה שקשור בתחום חיי הסוללה במכשיריה. גם ל-Xperia Z3, Xperia Z3 Compact וגם כמה מכשירים מסדרות קודמות נהנו מחיי סוללה גבוהים מהממוצע, מה שללא ספק מעניק לה יתרון גדול על פני מתחריה. ה-E4 צפוי להגיע ב-2 צבעים של שחור ולבן, כשסוני עדיין לא ציינה את מחירו הרשמי, אך לא קשה להסיק שהוא יהיה נמוך מאוד.

פורסם במקור ב-TGspot