ריצ'ארד בול בן ה-32 מרובע אילינג בלונדון בסך הכל רצה להתרחץ לפני בילוי יומי עם אביו בחודש דצמבר האחרון. אלא שאז שהוא חיבר את האייפון להטענה בשקע שמחוץ לחדר האמבטיה, דרך כבל מאריך שאיפשר למכשיר להגיע עד האמבטיה.

כמה רגעים לאחר שנכנס למים, נפל האייפון מידו של בול והוא התחשמל למוות, כך קבע בסוף השבוע הפתולוג ד"ר שון קאמינגס. בכך שם הפתולוג קץ להשערות כי בול חישמל את עצמו בכוונה במטרה להתאבד.

"אין לי שום סיבה להאמין שהיה כאן אירוע שהוא יותר מאשר תאונה", אמר קאמינגס, והוסיף: "המכשירים האלה לא נראים מזיקים, אבל הם יכולים להיות מסוכנים כמו מייבש שיער בחדר אמבטיה. צריכים לצרף אליהם אזהרות", הוא טען והבטיח לשלוח מכתב לאפל בדרישה שלכל אייפון תצורף אזהרה מפני שימוש בחדר האמבטיה - כאילו שעשרות עמודי האזהרות שמצורפות לכל מכשיר, ביניהן אזהרות משימוש בסביבה לחה, לא מספיקות.

משפחתו של בול תומכת כנראה בדעתו של חוקר מקרי המוות: אימו, קארול, אמרה לתקשורת בבריטניה כי "דאגתי שכל כך הרבה אנשים, ובמיוחד בני נוער, שאינם נפרדים לעולם מהטלפונים שלהם, לא יודעים כמה מסוכן זה". אחיו, אנדרו, הוסיף כי "כשאתה צעיר יותר מלמדים אותך על (הסכנה של) חשמל ומים, אבל אתה לא חושב על זה. עדיין קשה לי להאמין שבין התקע בקיר לטלפון עדיין זורם מספיק חשמל להרוג מישהו".