סמארטפון הדגל הבא של סמסונג, שיוצג בעוד כחודש וחצי, יגיע עם המסך הגדול ביותר בתולדות הסדרה, כך טוען אתר Cnet קוריאה שדיבר עם לפחות שלושה גורמים המקורבים לחברה. אלא שזה עוד לא הדבר המוזר ביותר: לפי המקורות, כדי לא להגדיל את המכשיר בהתאם להגדלת המסך, בחרה החברה להזיז את סימן ההיכר של מכשירי גלקסי למיקום לא שגרתי.

המקורות סיפרו לאתר כי גלקסי S8 יגיע עם מסך בגודל 5.8 או 6.2 אינצ' (ככל הנראה הגרסה הגדולה היא נוט 8, או "גלקסי S8 פלוס") - גדול ביותר מחצי אינצ' מהמסכים הנוכחיים של מכשירי החברה. במקום להגדיל את המכשיר יחד עם המסך, תשונה התצורה שלו כדי לדחוס את המסך לגוף הקטן ביותר שאפשר.

כדי לעשות זאת, ביטלה החברה את הגרסה ה"רגילה" של הסמארטפון, והוא יגיע רק בתצורה בעלת המסך הקמור. מכיוון שהמסך הזה נמתח אל תוך השוליים, אפשר לשים מסך גדול יותר בגוף צר יותר. עם זאת, הוא יהיה קמור פחות מאשר במכשירים הקודמים, כדי למנוע תגובות מיותרות מנגיעה של קצות המסך בכף היד האוחזת במכשיר. גם אורכו של המכשיר לא יגדל עם המסך, בזכות בחירתה של סמסונג לוותר על הכפתורים ולמתוח את המסך כמעט עד תחתית המכשיר.

במקום זה, החליטה סמסונג להזיז את כפתור הבית, עם חיישן טביעות האצבע שבתוכו, למקום אחר. אך בניגוד לוואווי ו-LG, שמשלבות כבר כשנה וחצי חיישני טביעות אצבע במרכז גב המכשיר, וסוני, שמשלבת את החיישן בצד המכשיר, חיישן טביעת האצבע של סמסונג ימוקם לפי המקורות לצד המצלמה. המקור טוען כי זה המיקום ההגיוני ביותר לחיישן, מאחר ורוב האנשים מחזיקים את הסמארטפון ביד ימין וזה המקום שהאצבע שלהם קרובה אליו ממילא בעת אחיזת המכשיר. אך אנחנו מתקשים להסכים איתו, שכן רוב המשתמשים יתקשו לגעת במקום הזה מבלי ללכלך קודם את עדשת המצלמה בגישוש אחר החיישן.

הדמיה של גלקסי S8 לפי השמועות (אילוסטרציה: Matt Kim, CNET Korea)
מסך גדול יותר, שוליים צרים יותר, סורק אצבע צמוד למצלמה. הדמיית המכשיר לפי הדיווחים | אילוסטרציה: Matt Kim, CNET Korea

אגב, כפתורי המגע שמוקמו מצידי כפתור הבית בדורות הקודמים של גלקסי גם הם יפנו את מקומם, ובמקום להזיז אותם יופיעו כחלק מהמסך, כמו ברוב מכשירי אנדרואיד של היצרניות האחרות בשנים האחרונות. הדבר יפתור את בעיית ה"היעלמות" של שני הכפתורים במכשירי גלקסי שצבעם שחור כאשר התאורה האחורית שלהם כבויה.

פרטים פחות דרמטיים שציינו המקורות כללו את העובדה שהמכשירים יגיעו עם שקע טעינה וחיבור אביזרים מסוג USB-C, כמו גם שקע אוזניות, שלדברי אחד מהם פשוט אין לחברה מה להרוויח מביטולו כפי שעשתה אפל באייפון 7.