דירת רווקים (צילום: jupiter images)
חייכו! צילמו אתכם | צילום: jupiter images

סטארט אפ חדש בשם SceneTap פיתח שירות חדש לפאבים העושה שימוש בטכנולוגיית זיהוי פנים כדי לעקוב אחרי הנכנסים והיוצאים.

המטרה: לאפשר לבליינים לראות מי נמצא איפה טרם היציאה מהבית. הרעיון לשירות עלה לאחר שמייסד החברה קול הרפר, מצא את עצמו קופץ מפאב לפאב במשך לילה שלם בניסיון למצוא את המקום האידיאלי ובו בליינים ש"נראים לו" ובדרך ביזבז זמן, אנרגיה והון עתק על מוניות.

כל פאב, מסעדה או מועדון שיבקשו להצטרף לשירות יצטרכו להתקין מצלמות מיוחדות בכל כניסה ויציאה מהמתחם והתוכנה הבנויה על מנוע של חברת אינטל, תדע לעקוב אחרי מספר האנשים במקום וגם תערוך השוואה בזמן אמת בין מספר הגברים לזה של הנשים באמצעות זיהוי פנים ומגדר.

כל שישאר לעשות לפני היציאה, זה להוריד את התוכנה לטלפון הנייד ולבחור את הפאב עם הרכב האוכלוסיה הרצוי.

הרפר מודה שהחברה רגישה מאוד לכל נושא הפרטיות של המבלים ומבטיח כי התוכנה לא יודעת לעשות הצלבה עם נתונים מפייסבוק ולדעת מי זה מי וגם לא יודעת לספור את כמות המשקאות שנצרכו במהלך הבילוי.

בינתיים מעל 200 עסקים ברחבי ארה"ב ביקשו להצטרף לשירות לאחר שהבינו את הפוטנציאל הגלום בו. היות והתוכנה ניתנת להורדה בחינם, מתכננת החברה להרוויח כסף באמצעות מכירה של פרסומות וקופונים.

כרגע SceneTap  יודעת לזהות רק את המגדר ומספר האנשים, אבל ייתכן ובעתיד יהיה אפשר לעשות שילוב עם נתונים מאתר anaface שיודע לדרג את היופי של המשתמש ולסנן את התוצאות על פי מספר האנשים היפים בכל פאב. 

>> רוצים לבגוד ולא להיתפס? ככה תעשו את זה נכון 

>> התשובה של סקייפ לגוגל פלוס: שירות וידאו צ'אט אותו תשיק בשיתוף עם סקייפ