השם נוקיה, שהתנוסס בשנים האחרונות על מכשירים פחות נחשקים, מכריז על קאמבק. חברת HMD Global, המיזם הפיני-סיני המשותף להקמת המותג לתחייה, הכריז אמש (ד') על מכשיר הדגל הראשון שלו, הכולל כמה חידושים מעניינים.

נוקיה 8 הוא סמארטפון אנדרואיד עם מפרט שמתחרה במותגים שכבשו את מקומה של החברה בשוק בעשור האחרון: מעבד Snapdragon 835 של קוואלקום עם 8 ליבות, 4 מהן במהירות 2.3 גיגה-הרץ ועוד 4 במהירות 1.9 גיגה-הרץ, זיכרון עבודה בנפח 4 גיגה-בייט, אחסון פנימי בנפח 64 גיגה-בייט עם חריץ הרחבה לכרטיס microSD, מסך בגודל 5.3 אינצ', רזולוציה של 2,560x1,440 נקודות ועוצמת הארה של 700 ניטס, מוגן בזכוכית "גורילה" מהדור החמישי, מצלמה אחורית כפולה עם שני חיישני 13 מגה-פיקסל - אחד צבעוני ואחד בשחור-לבן שמיועד ללכידת פרטים - עם עדשות קארל צייס, מיקוד תת-אדום ופלאש כפול בשני צבעים, מצלמה קדמית בעלת חיישן 13 מגה-פיקסל נוסף, סורק טביעות אצבע, סוללה בקיבולת 3,090 מיליאמפר/שעה עם תמיכה בטעינה מהירה בעזרת כבל מסוג USB-C וגוף מוגן מהתזות מים ואבק בתקן IP54 בתוך גוף אלומיניום בעובי 7.9 מילימטר ובמשקל 160 גרם.

סמארטפון הדגל נוקיה 8 (הדמיה:  יחסי ציבור )
סמארטפון הדגל נוקיה 8 | הדמיה: יחסי ציבור

אבל כל זה, כמובן, לא באמת מעניין כמו מה שהמכשיר הזה אמור לעשות: החברה שילבה בו אפליקציית צילום מיוחדת, שמאפשרת לצלם תמונות או וידאו בעזרת המצלמה הקדמית והאחורית בו-זמנית במסך מפוצל, ואף להזרים את כל זה בשידור חי ברשתות החברתיות.

החברה טוענת שהמכשיר גם לוכד את הקולות מכל הכיוונים בזמן הקלטת וידאו ב-4K, באמצעות שלושה מיקרופונים ותוכנה בשם Ozo.

כדי למנוע התחממות של המכשיר, שולבה בגופו רצועה מיוחדת לפיזור חום, והחברה טוענת שגם האנטנות בנויות באופן שמשפר גם את הקליטה וגם את חיי הסוללה.

נוקיה 8 מריץ גרסה "טהורה" של מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה 7.1.1, שהחברה מבטיחה לעדכן באופן קבוע.

המכשיר יושק באירופה בחודש הבא במחיר של 600 אירו (כ-2,555 שקל). היבואנית בישראל, יורוקום, כבר הודיעה שתשווק את המכשיר בארץ, אך טרם ידוע מתי ובאיזה מחיר.