כשבוע לאחר שסמסונג חשפה את זוג המכשירים החדש שלה - הגלקסי S9 והגלקסי S9 פלוס - וכעת אתר DxOmark, המתמחה במבחני איכות למצלמות, פרסם סקירה מקיפה למצלמת הגלקסי S9 פלוס והעניק לו ציון סופי של 99 נקודות - הציון הגבוה ביותר שקיבלה מצלמת סמארטפון כלשהי אי פעם.

במבחן, המבוצע על שלל מכשירי דגל של היצרניות הגדולות ונחשב למוביל בתחומו, הצליח המכשיר החדש של סמסונג לעקוף בנקודה אחת את פיקסל 2 של גוגל, שהחזיק בשיא מאז הוכרז באוקטובר, ובשתי נקודות את האייפון X תוצרת אפל.

במבחני הצילום לתמונות בודדות זכה ה-S9 פלוס ב-104 נקודות, ובזאת קבע שיא חדש עם הציון הגבוה ביותר שניתן למצלמת טלפון, לאחר שהשיאן הקודם, אייפון X, זכה ב-101 נקודות, והפיקסל 2 שנותר מעט מאחור עם 99 נקודות. במבחני הוידאו, S9 פלוס הרשים מעט פחות וזכה ב-91 נקודות לעומת 96 נקודות בהם זכה מכשיר הדגל של גוגל, והפעם אייפון X הוא זה שנותר מאחור עם 89 נקודות.

בהתייחסות ל-S9 פלוס ציינו עורכי DxOmark כי מצלמתו לא הפגינה כל חולשות ותפקדה בצורה יוצאת מן הכלל בכל קטגוריות הצילום - בין בווידאו ובין בתמונות סטילס. עורכי הסקירה מצאו לנכון לשבח את יכולות נטרול הרעשים ואת רזולוציית התמונה בעת צילום תקריב בהגדלה פי ארבע. עוד זכו לשבחים המיקוד האוטומטי המהיר, יכולות ייצוב התמונה וכמובן עמידותו בתנאי תאורה משתנים תודות למפתח הצמצם המשתנה של המצלמה הראשית. בחסרונותיו מנו העורכים חשיפה שאינה יציבה ולעיתים גם איבוד מחדות התמונה.

אם לסכם את הניקוד הסופי של DxOmark, הגלקסי S9 פלוס מוביל בראש עם 99 נקודות, ואחריו הפיקסל 2 עם 98 נקודות ואייפון X שזכה ל-97 נקודות, בדומה למייט 10 פרו של וואווי. אחריהם ניצבים האייפון 8 פלוס והגלקסי נוט 8 עם 94 נקודות ואייפון 8 עם 92 נקודות. את העשירייה סוגרים הפיקסל המקורי של גוגל, ה-HTC U11, ה-Vivo X20 Plus והשאומי Mi Note 3 עם 90 נקודות כל אחד.

הכתבה פורסמה במקור באתר TGspot

עוד ב-TGspot:
סנאפ לא מוותרת: תשיק משקפי מצלמה חדשים
בקרוב תוכלו להרשות לעצמכם לרכוש לפטופ של אפל