שמועות חדשות לגבי מכשיר הדגל הבא של סמסונג מסדרת גלקסי (גלקסי S5), מתייחסות לכך שהחברה בוחנת שילובם של שני פיצ׳רים מנצחים: סריקת עיניהם של המשתמשים לצרכי זיהוי ואבטחה ומסך באיכות גבוהה במיוחד.

מרעננים את הדגל

על פי דיווח המגיע מאתר ZDNet Korea, מכשיר הדגל הבא של סמסונג יהיה מסוגל לזהות את המשתמשים על פי סריקת עיניהם. עוד מוסיף הדיווח כי החברה כבר סיימה את שלב פיתוח הטכנולוגיה, לאחר שרכשה חברה ייעודית המתעסקת בכך וכעת היא מתעסקת בשאלה כיצד יכולה להעביר אותה לייצור המוני.

אין תמונה
גלקסי s5 יהיה מסוגל לזהות את המשתמשים על פי סריקת עיניהם

בדומה למנגנון האבטחה אותו אנו מכירים, המאפשר למשתמשים לפתוח את מכשיר הסמארטפון שלהם באמצעות סריקת טביעת האצבע שלהם, הטכנולוגיה החדשה מציעה שימושיות דומה. באמצעותה, המשתמשים יוכלו לפתוח את המכשיר באמצעות סריקת טביעת העין שלהם. או יותר נכון, באמצעות סריקת הקשתית (Iris) שלהם.

וגם:
>> הפטנט החדש של אפל: מחשב שמקרין את המסך על הקיר
>> שני צעדים לפני גוגל, משקפי Meta Pro בהזמנה מוקדמת החל מהיום

חשוב להבהיר כי סמסונג הציגה טכנולוגיית מעקב אחר העיניים כבר במכשיר הדגל הנוכחי שלה, גלקסי S4, באמצעותה הצליח המכשיר לזהות מתי המשתמש צופה במסך ומתי לא. בעוד שבשלב זה מדובר בגימיק נחמד שרוב המשתמשים בוחרים לנטרל אותו, העצמתו והכנסתו לתחום אבטחת המכשיר יכולה לגרום למשתמשים להתלהב מכך שאינם צריכים להשתמש באצבע או אפילו להרים את המכשיר מהשולחן על מנת לפתוח אותו.

שיפורים גם בחומרה

לצד סריקת העיניים וטביעות האצבע, דיווחים נוספים מעידים על כך שהמכשיר החדש יציג מסך בטכנולוגיית Quad HD וברזולוציה של 2560X1440, רזולוציה זהה למחשב iMac בגודל 27 אינץ'. בנוסף, המכשיר החדש יציג מעבד Exynos בעל שמונה ליבות או מעבד Snapdragon בעל ארבע ליבות בהתאם לדגמים השונים.

עוד יכלול המכשיר מצלמת 16 מגה פיקסל אחורית עם טכנולוגיה חדשה המשפרת תמונות שצולמו באור חלש, זכרון RAM בנפח 3 ג'יגה, סוללה בקיבולת של 4000 mAh וכמובן שיריץ את גרסת אנדרואיד העדכנית ביותר, קיטקט.

דיווח נוסף מ-BGR מוסיף כי סמסונג מתכננת להשיק כמה גרסאות למכשיר הדגל החדש. אחד עם גוף פלסטיק סטנדרטי כפי שאנו מכירים במכשירי הגלקסי הקיימים בשוק ועיצוב נוסף עם גימור מטאלי, בדומה לגימור הקיים ב-HTC One. זאת, על מנת למתג את המכשיר המטאלי כמכשיר פרימיום.

חשוב להבהיר כי הדיווחים הללו אינם מבהירים כי אכן מדובר במכשיר הבא בסדרת גלקסי, אך על פי תאריכי ההשקה והעובדה שעברו כמה חודשים טובים מאז השקתו של מכשיר הדגל הקודם בסדרה, מסתמן כי ימותג תחת הסדרה הנוכחית עם שם הדגם גלקסי S5.

בניגוד לתאריכי ההשקה של סדרת גלקסי עד היום, שהושקו במהלך הרבעון השני של השנה, נראה כי הפעם מעוניינת החברה להקדים את ההשקה כבר לרבעון הראשון של 2014. שמועות מלמדות כי סמסונג מתכננת להציג את המכשיר במסגרת תערוכת MWC שתתקיים בפברואר, עם השקה לקהל הרחב כחודש לאחר מכן.
עם זאת, בהתחשב בעובדה שעד היום סמסונג העדיפה לבדל את עצמה מאירועי השקה המוניים ולערוך אירועים המתמקדים אך ורק בה, ייתכן כי תבחר לערוך אירוע פרטי במהלך חודש פברואר שאינו קשור לתערוכת MWC. כמובן שאת כל הדיווחים והשמועות הללו עלינו לקחת בערבון מוגבל ולהמתין בסבלנות להודעות הרשמיות מטעם סמסונג עצמה.

הכתבה התפרסמה באתר Geektime