מי אמר אייפון 5s ולא קיבל? סרטון קונספט חדש, המתיימר לתאר כיצד ייראה מכשיר הדגל הבא של סמסונג, הגלקסי S5, בוחר להשאיל תכונות מובילות מהאייפון המתחרה. בהשוואה לאייפון, תעבור פונקציית האבטחה באמצעות טביעות אצבע שיפור משמעותי במכשיר של סמסונג ותהפוך את כל המסך לחיישן טביעות אצבע, כך לפחות לפי הסרטון. גם תכונת הזיהוי הקולי, כך מקווים היוצרים, תשתפר פלאים.

אין תמונה
נוגעים ופותחים


Reach ID (בתרגום חופשי: זיהוי בהישג יד), הוא הכינוי שהמציאו Rozetked, יוצרי הסרטון, לתכונה המרכזית המוצגת בו. על פי הנראה בוידאו, ובניגוד למה שמתרחש בפועל באייפון 5s, יוכל המשתמש לבטל את נעילת המכשיר אם יניח את האצבע שלו בכל מקום על שטח התצוגה של המכשיר. בהמשכו של הסרטון מודגמת תכונת הזיהוי הקולי כמאובטחת מספיק בכדי לשמש תחליף עבור טביעת האצבע של המשתמש.

עוד חוזים יוצרי הסרטון כי ניתן יהיה להשתמש בפקודות מורכבות עבור הזיהוי הקולי, כמו לפתוח את אפליקציית המוזיקה, לנגן שירים של "מטאליקה", ולאחר מכן לפתוח את התצלומים האחרונים ביישום הגלריה, וכל זאת בכמה משפטים מורכבים ולא באוסף של מילות מפתח בודדות.

בסופו של הסרטון מופיעה תמצית השמועות שידועות לנו עד כה בכל הקשור למפרט הטכני של הסמסונג גלקסי S5. על פי השמועות יצוייד המכשיר בתצוגת 2K ברזולוציית 2,560×1,440 ובגודל של 5.2 אינצ'ים. 3GB זיכרון RAM ומעבד Exynos 5 בעל 64 סיביות, יריצו על גבם את ה-4.4 KitKat – כך נטען בסרטון הקונספט.

נראה כי עוד יחלפו כמה חודשים עד שנזכה לשמוע מידע רשמי על הגלקסי S5, אך אם מתייחסים לשמועות הרבות, ולעקומת השיפור שעורכת החברה למכשירה מדור לדור – בהחלט מדובר במכשיר מרגש. צפיפות תצוגה מרשימה, לצד מעבד חדשני ושמועות על התחלת הייצור ההמוני - גורמים לכל אוהדי החברה הקוריאנית להישאר במתח עד שישתחרר מידע רשמי, ולו הקטן ביותר.

 

לכתבה המקורית באתר TGspot