אמש (ד')' הכריזה ענקית הסלולר הפינית נוקיה על הדור הבא של הסמארטפונים שלה המבוססים על ווינדוס פון 8, שאמורים להיות התותחים הכבדים של החברה במאמציה לחזור לקדמת הבמה בשוק הסמארטפונים העולמי שנשלט ברובו על ידי גוגל (אנדרואיד) ואפל (iOS).

אלא שבנוקיה, מסתבר, מוכנים לעשות הכל כדי לנסות ולשכנע אותנו שמה שיש להם להציע זה הכי טוב והכי מתקדם שיש - גם אם זה אומר לשקר. במהלך אירוע ההכרזה אמש הוקרן סרטון פרסומת מיוחד (שמאוחר יותר שוחרר גם לרשת) המציג את יכולות הצילום הפנומנליות של מכשיר הדגל החדש של החברה - הלומיה 920, ואת יכולות ייצוב התמונה של המצלמה שלו בצילום וידיאו וסטילס (פיצ'ר שנקרא OIS - optical image stabilization):

סביר להניח שבצפייה ראשונה, שנייה וגם שלישית לא תצליחו להבין על מה מדובר (גם אנחנו לא קלטנו את זה בהתחלה), אולם עיניהם החדות של כתבי TheVerge הצליחו לתפוס את נוקיה על חם.

הבלוג חשף כי הסרטון כלל לא צולם עם מכשיר הלומיה החדש אלא באמצעות מצלמה מקצועית יותר. למעשה, הצלם החזיק את המצלמה על התקן מיוחד שנמצא על וואן ונסע בצמוד לאותה בחורה על אופנייים. איפשהו בהמשך הדרך נחשפת ההשתקפות של הוואן הנוסע מתוך חלון אחורי של רכב אחר שנכנס לפריים, כפי שניתן לראות בסרטון הזה:

וכך נראה הפריים המפליל:

אין תמונה
הצוות שאחראי על היכולות המדהימות של הלומיה

נוקיה, שהייתה רגילה עד לא מזמן לנשום אוויר פסגות כיוון ששלטה לאורך שנים ארוכות בשוק הסלולר העולמי, לא יכולה לנהוג כך. נוקיה נאבקת על חייה כבר למעלה מ-4 שנים ומנסה לשרוד מהשאריות שמשאירות לה גוגל, אפל, סמסונג ושאר יצרניות הסלולר המובילות בעולם. הדבר שנוקיה צריכה יותר מהכל היום, מלבד מכשירים טובים, זה את האמון של הצרכנים. כעת היא לא בדרך הנכונה.

בתגובה לחשיפה הזו פרסמה נוקיה התנצלות רשמית באחד מהבלוגים שלה, שכותרתו "התנצלות היא הכרחית". בהודעה מסרה נוקיה כי הם מאוד מתרגשים מיכולות הצילום של מכשיר הלומיה החדש, אולם הם טעו שלא פרסמו גילוי נאות בצמוד לסרטון ההדגמה שמבהיר כי הסרטון רק ממחיש את הטכנולוגיה של ייצוב התמונה ולא את יכולות הצילום של המכשיר החדש.

אגב, ביחד עם ההתנצלות של נוקיה, החברה פרסמה סרטון חדש שלטענתה הוא כן צולם באמצעות הלומיה החדש, והוא אמור להמחיש את פיצ'ר ייצוב התמונה. לדעתנו, זה הרבה פחות מרשים מהסרטון המקורי:

>> הידיעה התפרסמה לראשונה באתר FEEDER