אין תמונה
סמסונג השמידה ראיות כדי שלא יהיו הוכחות שהיא העתיקה מאפל?

מלחמת אפלסמסונג עולה שלב. אחרי שניסיונות הגישור בין השתיים נכשלו והמשפט בפתח צצות עוד עדויות וראיות שונות מצד שתי החברות שאמורות לחזק את טענותיהן. מה הטענות? מבלי להיכנס לסעיפים המסתעפים של המסמכים המשפטיים, אפל חושבת שסמסונג העתיקה ממנה את העיצובים, סמסונג מכחישה.

אמש (ד'), דיווח האתר AllThingsD כי אפל טוענת שהצליחה להשיג מסמך של גוגל מפברואר 2010 ובו היא מזהירה את סמסונג שהטאבלט שלה (הגלקסי טאב), דומה מאוד לאייפד של אפל. עוד חושף המסך שגוגל ביקשה לשנות את העיצוב של הטאבלט כדי להמינע מתביעה. זה לא קרה. מסמך נוסף שאפל טוענת שנמצא בידיה כולל אזהרות של מאנשי סמסונג ובהן גם הגלקסי S המפורסם שלה דומה מידי לאייפון של אפל.

במקביל חושף הוול סטריט ג'ורנל כי שופטת פדרלית בקליפורניה קבעה כי סמסונג השמידה ראיות או לפחות "לא עשתה מספיק כדי לשמור עליהן" בתיק שלה מול אפל. ראיות שהיו יכולות כנראה להפליל אותה וחזק את טענת אפל כי הראשונה אכן העתיקה את עיצוביה.

השופטת הכריחה את סמסונג להסביר מדוע העובדים שלה המשיכו למחוק מיילים גם אחרי שגילו את דבר התביעה. סמסונג מצידה ממשיכה להכחיש וטוענת שאת העיצובים שלה היא פיתחה עוד ב-2006, הרבה לפני שאפל הציגה את האייפון והאייפד הראשונים.  

עד שיסתיים המשפט, וסביר להניח שגם אחריו, כנראה שלא נדע מי משתי הענקיות צודקת ומי העתיקה ממי את העיצובים, אם בכלל. בינתיים רצה ברשת תמונה שג'ון פאשקובסקי מ- AllThingsD פירסם בחשבון הטוויטר שלו ובה הוא מסכם את כל התיק של תביעת אפל נגד סמסונג בתמונה אחת תמימה.

סיכום התביעה של אפל נגד סמסונג בתמונה (AllThingsD)
מימין - הסמארטפונים של סמסונג אחרי השקת האייפון. משמאל - הסמארטפונים שלה לפני

>> השופט קבע: "הגלקסי טאב לא מגניב כמו האייפד"

>> וגם: "איך יכולת לבגוד ברוב?" - המעריצה של רוברט פטינסון תוקפת ביוטיוב