גוגל השיקה שירות חדש וחמוד להפליא: הכירו את Handwrite (כתב יד), פיצ'ר חדש של החברה שמאפשר לכם לחפש במנוע החיפוש על ידי כתיבה עם אצבע ובכתב יד על מסך המגע.

איך זה עובד? אתם פשוט כותבים את מילות החיפוש עם האצבע על המסך של הסמארטפון או הטאבלט, וגוגל כבר תתרגם את כתב היד ותחפש לפיו. זוכרים את כתב היד שהיה בפאלם פיילוט? אז בערך כזה. רק שהפעם אתם כותבים בכתב היד שלכם ולא לפי זה שמספקת התוכנה.

המשתמשים הראשונים של השירות כבר מדווחים שהוא מצוין ואכן מצליח לפענח כמעט כל כתב יד, אפילו המסורבל ביותר. אם כי יש כאלה שטוענים כי השימושיות שלו קצת לוקה בחסר והוא לא יותר מגימיק חמוד (זה באמת עדיף ממקלדת?).

עדיין לא בעברית

למרות שהאפשרות זמינה בלא פחות מ-27 שפות שונות, לנו הישראלים השירות עדיין פחות רלוונטי. זאת כיון שהוא לא קורא עברית ואפילו אם תרצו להשתמש בו באנגלית תאלצו להתנתק ולעבור לגוגל של ארה"ב. השירות עובד על כל מכשירי האנדרואיד 2.3 ומעלה ו-iOS 5 ומעלה. אם כל התנאים בשלים בשבילכם, היכנסו לעמוד של גוגל דרך הדפדפן שלכם, ביחרו ב"הגדרות" ושם תמצאו את לשונית "כתב היד" ובה תוכלו להפעיל את השירות. בשביל להשתמש בו, כל מה שצריך לעשות זה לגלוש לעמוד הבית של גוגל דרך הנייד.

>> העיצובים הראשונים של האייפון נחשפים

>> וגם: תסתכלו טוב, בתוך העין הזאת יש תפרים