רק 4 ימים וכמה שעות נותרו עד לחשיפת הדור הבא של סמארטפון האנדרואיד היקר ביותר - וכבר לא נשאר כמעט שום דבר שאנחנו לא יודעים עליו.

במהלך סוף השבוע פורסם באתר SamMobile כי הסניף הניו-זילנדי של סמסונג פרסם בערוץ היוטיוב הרשמי שלו סרטון החושף לא מעט פרטים על גלקסי נוט 9. בטעות, בטח בטעות. ממש לא בשביל ליצור הייפ ולהשכיח את חגיגות הטריליון של אפל. בסרטון נראה עיצוב המכשיר, הזהה כמעט לקודמו, עם אותו כפתור מיותר ומעצבן מתחת למקשי עוצמת השמע שמפעיל את העוזרת הקולית הגרועה של סמסונג, אותו רמקול בודד בתחתית ואותו חריץ אוזניות שעדיין איתנו (אנחת רווחה).

פרטים נוספים שניתן לראות הם שמאחור דווקא בוצע שינוי. לצד שתי עדשות הצילום נמצא מה שעשוי להיות חיישן שלישי, או סתם רכיב לייזר למיקוד מהיר ומדויק יותר. זאת בעוד חיישן טביעות באצבע, שהמיקום שלו צמוד למצלמה בדור הקודם הפריע לנו מאוד, הורחק מעט ונמצא כעט מתחת לפס רכיבי הצילום.

הסרטון מדגיש שהעט עבר שיפור - אך מלבד העובדה שהוא צבעוני כעת (זהב וכחול במהדורה הכחולה של המכשיר שמוצגת בסרטון) לא צוין מהם השינויים בו. מה שכן ברור הוא שאפשר לכתוב בו גם כשהמכשיר נעול - עוד טריק שהיה כבר בדור הקודם ולכן לא מחדש כלום.

נראה שהחידוש הגדול ביותר בסרטון הוא שהמכשיר יגיע בגרסה עם נפח אחסון פנימי של 512 גיגה-בייט, שאם תרכשו עבורו כרטיס הרחבה מסוג microSD בנפח 512 גיגה (שמחירו מאות שקלים, אם יותר מ-4,000 שקל עבור המכשיר עצמו הם לא הוצאה מספיק גבוהה) תקבלו טרה-בייט שלם.

כמובן ששעות בודדות לאחר שכל העולם החל לדבר על הסרטון הוא הוסר מערוץ היוטיוב של סמסונג ניו-זילנד - אבל למזלנו הרב, מספיק אנשים שמרו עותקים שלו כדי שאפשר יהיה להראות אותו כאן.