לכל חובבי האייפונים, היכונו: לפני השמועות, ב-10 בספטמבר חברת Apple צפויה להשיק את האייפון הבא, Iphone 11. לחנויות הוא יגיע כבר 10 ימים אחרי, ב-20 בספטמבר. האייפונים החדשים הצפויים: iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11R ו- iPhone 11 Max.

רביעיית האייפונים החדשה תתהדר במערכת מצלמות משולשת, כאשר אפל תאמץ מערך חדש בצורת ריבוע מסוג Pixel 4. תוכנת המצלמה של iPhone 11 Pro תזכה גם לשדרוג – היא תוכל לצלם שלוש תמונות בו זמנית מכל אחת מהעדשות ולשלב אותן יחד ליצירת תמונה ברזולוציה גבוהה יותר.

בנוסף, תהיה אפשרות לטעינה אלחוטית הפוכה - כלומר, נוכל להטעין את האיירפודס או אייפון אחר, על גבי המכשיר. דיווח מבית בלומברג טוען כי המכשירים החדשים יכללו גם חיישן פנים מזהה רב-זוויתי חדש, ואף עיצוב מט חדש בכמה צבעים. תמונות שנחשפו על ידי הקמעונאית MobileFun מרמזות גם כי המכשירים יתפארו בתמיכה של Apple Pencil.

אביב סביון, פרשן לענייני אפל, סיפר ל"next": "בשנה האחרונה אנחנו מתחילים להרגיש ש-Apple פחות מחדשת וקצת יותר זולגת למתחרות ולוקחת מהם פיצ'רים. בגלל זה היא הולכת להציע הרבה שירותים אחרים, כמו Apple TV Plus, שירות שאמור להתחרות בנטפליקס. היא מנסה להצמיח ולהכניס עוד כסף ממקורות חדשים, אבל אני מאמין שזה עניין זמני ומתי שהוא Apple תתעורר, כי בשנתיים האחרונות משהו לא עובד כמו שצריך. בתור אפליסט מושבע אני מתחיל להרגיש שסטיב ג'ובס חסר לי". 

שמועות על השקת אייפון 11 (צילום: מתוך "next", קשת 12)
צפויות להיות 3 מצלמות. iPhone 11 | צילום: מתוך "next", קשת 12

מבחינת מחירים, האייפונים הבאים כנראה יהיו יקרים יותר. "יש שמועות שהמחיר יעלה בעקבות מלחמת הסחר שמשתוללת בימים האחרונים בין סין לארצות הברית, וכמו שאנחנו יודעים, Apple לא אוהבת לספוג שום דבר והיא תגלגל את זה על הצרכן", סיפר סביון. "אנחנו גם יודעים שטים קוק נפגש עם דונלד טראמפ באופן אישי ודיבר איתו על דרכי פתרון, כדי שהמחיר של האייפון לא יעלה".

ככל הנראה, התמחור יתחיל בסביבות 999 ליש"ט (בערך 4,303 ₪) ו-1,099 ליש"ט (בערך 4,734 ₪) עבור iPhone 11 ו-iPhone 11 Max, ומ-799 ליש"ט (בערך 3,441 ₪) עבור דגם ה-iPhone 11R, הפשוט יותר.