תמונות פורנוגרפיות באינסטגרם
רק 15 עובדים באינסטגרם מסננים חמישה מיליון תמונות שעולות בכל יום

אינסטגרם, אפליקציית שיתוף התמונות המפורסמת, מוצפת בתקופה האחרונה בעשרות אלפי תמונות פורנוגרפיות של נשים וגברים שנמצאות תחת מספר סוגים של האשטאגים(#), ביניהם instaporn ו-sextagram.

למקרה שלא הכרתם, נסביר כי מדובר באפליקציה מאוד פופולרית שגם  נרכשה על ידי פייסבוק לפני קצת פחות מחצי שנה. באינסטגרם יש כיום כ-80 מיליון משתמשים שמעלים בכל יום בערך חמישה מיליון תמונות.

אבל מסתבר שלמרות שלפי סעיף (2) בתנאי השימוש שלה, חל איסור מוחלט להעלות תוכן בלתי הולם (תמונות עירום, עירום חלקי או רמיזות מיניות), היא לא ממש מצליחה להתמודד ולאכוף את זה. בטח שלא כשרק 15 עובדים אחראים על איתור והסרה של התמונות מהסוג הזה. כאמור לאפליקציה עולות בכל יום כ-5 מיליון תמונות חדשות.

הבעיה מחריפה לאור העובדה שכל אחד יכול להעלות כל סוג של תמונה שכך מסתבר לא עוברת סינון ראוי. מחיפוש מהיר גם אנחנו הצלחנו למצוא עשרות אלפי תמונות כאלה, בלי שום בעיה או מאמץ. כולל הזמנות לשיחות ארוטיות.

לפי מומחית המדיה טרי סנפט ההופעה של הסקס והתוכן הוולגרי באינסטגרם אינה מפתיעה. זאת כיון ש"אינסטגרם הפכה מאפליקציה נישתית לכלל עולמית ויש לה מסה קריטית של משתמשים". היא מסבירה ש"ברגע שיש מסה קריטית של משתמשים באינטרנט, ברור שגם הסקס יגיע".

ההורים מודאגים

הבעיה שנחשפה במספר אתרים ברשת, ביניהם גם בהאפינגטון פוסט, עוררה סערה בקרב משתמשים רבים, בעיקר הורים לילדים.

נזכיר כי לפי החוק ותנאי השימוש באפליקציה, על המשתמש להיות מעל גיל 13 כדי ליצור חשבון. גם פיקוח במקרה זה לא נאכף באופן מלא ובני 13 ומטה רבים יכולים לפתוח פרופיל ולגלוש בחופשיות. כמובן שגם בני 13 ומעלה שפתחו חשבון חוקי, עדיין צעירים מדי כדי להיחשף לתכנים שכאלה ולמעשה כל משתמש שאינו מעוניין להיתקל בתמונות מהסוג הזה באפליקציה "לכל המשפחה".

באינסטגרם הסתפקו בתגובה לקונית למדי ומסרו: "אנו מסתמכים במידה רבה על משתמשים שיסמנו תוכן בלתי הולם, ואנחנו עושים כמיטב יכולתנו כדי להסיר את כל תוכן שנקבע שאינו הולם". 

>> הימנית או השמאלית, מי יותר לוהטת באינסטגרם?

>> וגם: דלף לרשת, האוזניות החדשות של אייפון 5