מכשיר הדגל החדש של סמסונג, הגלקסי S5, הוא הראשון בסדרה הכולל גוף מוגן ממים ואבק. מצד אחד, תכונה שימושית שמאפשרת למשתמשים להתקלח או לשחות בלי להיפרד ממנו לרגע, אך מצד שני, היא עלולה לעלות להם ביוקר אם שוכחים שזה עדיין סמארטפון ולא - נניח - דג.

אלכס (סשה) וולקוביץ' מצלם סלפי עם המכשיר שטבע (צילום: דימה אברמזון)
וולקוביץ' והגלקסי, שניות לפני טביעת המכשיר | צילום: דימה אברמזון

זה מה שקרה לאלכס (סשה) וולקוביץ' בן ה-24 מנשר, שקנה מכשיר מדגם גלקסי S5 ב-22 באפריל, ימים בודדים לאחר ההשקה, והחליט לבדוק אותו בטיול סוף-שבוע לירדן עם החבר'ה. "הרעיון היה לבדוק את העמידות של הגלקסי במים ולצלם וידאו ותמונות", סיפר וולקוביץ' ל-NEXTER. הוא נכנס לנהר עם הטלפון ביד, כאשר אחד החברים מצלם אותו מהגדה בווידאו כדי להראות מה יקרה למכשיר.

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

"התחלתי לצלם והיה נדמה לי שהמכשיר צף. שמתי אותו במים והוא נשאר בשכבה הראשונה שלהם, אז אמרתי 'היי, הוא צף' וניסיתי לבדוק אבל פתאום קלטתי שהוא זרם עם הנהר", הוא מספר. "צללתי אחריו, אבל אחרי שעה של חיפושים לא מצאנו אותו".

וולקוביץ' וחבריו ניסו גם להתקשר למכשיר, אך מרגע שצלל במים המכשיר איבד את הקליטה ולא היה ניתן לתקשר איתו. לצערו, וולקוביץ' לא הספיק עדיין להפעיל את האחריות המורחבת על המכשיר, הכוללת אובדן, ואף לא להפעיל את התכונות המאפשרות לאתר את מיקומו של המכשיר מרחוק באמצעות כניסה לחשבון הגוגל ממחשב. "כאשר הגעתי למוקד שירות של סמסונג הם לא ידעו כל כך איך להתמודד עם הבעיה שלי", הוא מוסיף, "מכיוון שעוד לא נתקלו בבעיה כזו ואמרו שזה המכשיר הראשון שאבד בדרך הזו".

לאחר שהבין שאין דרך להחזיר את המכשיר שטבע, החליט וולקוביץ' לקנות לעצמו אחד חדש - מאותו דגם ובמחיר המלא בו הוא נמכר באזור מגוריו, שאינו נהנה מפטור המע"מ של אילת. הפעם אין לו כוונה לנסות להוכיח את עמידותו של המכשיר במבחנים יזומים, והוא אומר כי למד מהמקרה "לא להיות מטומטם". מי שבכל זאת רוצה לבחון את העמידות של מכשירו - אולי עדיף שיסתפק בצפייה בנסיונותיהם של אחרים.

עוד ב-NEXTER: