אחד החששות הגדולים ביותר שלנו הוא לשלוח הודעה או תמונה מביכה למכר רחוק במקום לבן/ת הזוג. אבל מה תגידו אם הטלפון שלכם מחליט על דעת עצמו לשלוח לאנשי הקשר שלכם כל מיני תמונות שצילמתם? ובכן, זה מה שקרה לאחרונה לבעלי טלפונים של סמסונג.

המכשיר שלח הודעות על דעת עצמו

במהלך הימים האחרונים הצטברו עוד ועוד דיווחים של משתמשים בעולם שמתלוננים שמכשירי סמסונג החלו לשלוח עצמאית תמונות שצילמו בעזרתם. בשרשור שנפתח באתר Reddit התלונן משתמש אחד שמכשיר הגלקסי S9 פלוס שלו שלח לחברה שלו את כל גלריית התמונות מהמכשיר; משתמש אחר כתב שהמכשיר שלו שלח תמונות על דעת עצמו, ולמחרת גם המכשיר של אשתו שלח תמונות ללא ידיעתה. תלונות נוספות החלו להציף גם את פורום התמיכה הרשמי של סמסונג בארצות הברית, עם דיווחים על התופעה המוזרה גם במכשירי נוט 8.

הבעיה נעוצה ככל הנראה בתקשורת בין ה-RCS – תקן המסרים החדש שמקדמות גוגל וספקיות הסלולר ונועד להחליף את הסמס – ואפליקציית ההודעות המובנית במכשירי סמסונג. בדיקה של המשתמשים העלתה שהאפליקציה שולחת תמונות מגלריית המכשיר דרך הודעות מולטימדיה (MMS) לאנשי קשר אקראיים. הקטע המפחיד בכל הפרשיה הדי מוזרה הזו הוא שהאפליקציה לא משאירה עקבות לפעילות הזו. במילים אחרות, האפליקציה לא שמרה עותקים של ההודעות שנשלחו, כך שמאוד יכול להיות שמשתמשים נוספים נפגעו מהבאג המוזר – והם אפילו לא יודעים על זה.

הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו, NextIL@ ותדעו על כל מה שקורה בטכנולוגיה וברשת

מסמסונג נמסר בתגובה לאתר Gizmodo: "קיבלנו את הדיווחים בנושא, והצוותים הטכניים שלנו בוחנים אותם. לקוחות מודאגים מוזמנים לפנות לשירות הלקוחות שלנו".

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime

עוד ב-Geektime:
גוגל הצטרפה לשגעת: השקיעה בשירות קורקינטים שיתופי
שקע האוזניות החסר באייפון הכניס לאפל הרבה מאוד כסף

אז מה עושים?

כרגע לפחות הדיווחים מגיעים מארצות הברית בלבד. אבל עד שיגיע עדכון רשמי, ההמלצה היא לבטל את ההרשאה של אפליקציית Samsung Messages לאחסון. תוכלו לעשות זאת על ידי גישה להגדרות (Settings) ואז בחירה ביישומים (Apps), בחירה באפליקציית "הודעות" (Samsung Messages) ובחירה ב"הרשאות" (Permissions). בתפריט שייפתח בטלו את גישת האחסון (Storage). שימו לב שתצטרכו להשתמש באפליקציית מסרים אחרת, דוגמת Android Messages החינמית של גוגל, כדי להמשיך להשתמש בסמס.