דונג נווין, יוצר פלאפי בירד
דונג נווין, יוצר פלאפי בירד

 

דונג נווין, הצעיר הווייטנאמי העומד מאחורי פלאפי בירד, אחד המשחקים הוויראליים ביותר אי פעם, ישחרר בקרוב שלושה משחקים חדשים לסמארטפונים, כך חושף מגזין הרוילנג סטון. כתב המגזין, דיוויד קושניר, הצליח לשכנע את מפתח המשחקים הביישן לשבת איתו לראיון שפורסם בגרסת הדפוס של המגזין לפני כשבועיים ועלה לרשת שלשום. במהלך הראיון הראה הצעיר לכתב שלושה משחקים - אחד מהם הוא משחק בוקרים ויריות, השני הוא משחק טיסה אנכי בשם Kitty Jetpack והשלישי הוא משחק שחמט מסוג כלשהו. אחד מהם צפוי לצאת לחנויות האפליקציות במהלך החודש הנוכחי.

נווין בן ה-28 התבקש להסביר את החלטתו להסיר את המשחק פלאפי בירד מחנויות האפליקציות של אפל וגוגל, פחות מחודש לאחד שהתגשם חלומו והוא כבש את המקום הראשון בשתיהן. הווייטנאמי חזר על ההסבר לפיו המשחק היה "ממכר מדי". לדבריו, מה ששבר אותו, לטענתו, היו המוני הודעות עם סיפורים קורעי לב על אנשים שהמשחק שלו גרם להם להזיק לעצמם.

לטענת הכתב, נווין הראה לו הודעות שמספרות על ילדים ששברו את הסמארטפונים שלהם מרוב עצבים אך חזרו לשחק במשחק מייד לאחר מכן, אם שהפסיקה לתקשר עם ילדיה, אנשים שאיבדו את עבודתם ועוד. הוא הודה גם שהמשחק זיכה אותו בתשומת לב תקשורתית בלתי רצויה, לאחר שעיתונאים וצלמי פפראצי מקומיים צבאו על בית הוריו בעקבות גילוי מיליונר ההיי-טק הצעיר מהנוי, אך על זה הוא יכול היה להתגבר.

עוד ב-NEXTER:

נווין סיפר כי יצר את המשחק בסוף השבוע של חג יום האיחוד - היום בו הסתיימה מלחמת וייטנאם ב-30 באפריל 1975 עם כיבוש סייגון על ידי צבא דרום-ווייטנאם. בזמן שרוב אזרחי ווייטנאם חגגו, הוא ישב בחדרו בבית הוריו וחשב כיצד ליצור משחק פשוט, שניתן לשחק ביד אחת בזמן שהיד השנייה אוחזת במוטות האחיזה בכלי תחבורה ציבורית כלשהוא. הוא למד כמה דברים ממשחק קודם שיצר ושהתבסס על משחק מבוסס לחיצות באצבע אחת בתזמון מדויק, והגיע למסקנה שכדי להפוך את שיטת המשחק לפשוטה עוד יותר הוא יאפשר לשחקנים ללחוץ על כל מקום במסך כדי להציע פעולה פשוטה שדרושה כדי להתקדם, ועד מהרה הגיע לרעיון להשתמש בדמות הציפור, אותה צייר כמעט שנה קודם לכן, ובגרפיקת סופר-מריו של נינטנדו, שפוסטרים שלו היו תלויים אצלו בחדר.

בסוף שני ימי החגיגות, בעוד ווייטנאם חוזרת לעבוד, העלה נווין את המשחק לחנויות האפליקציות של אפל וגוגל והעלה ציוץ בודד בו הודיע על כך לחבריו. המשחק לא הצליח להפוך לוויראלי לפחות עד נובמבר, אז הופיע האזכור הראשון שלו בטוויטר מלבד זה של יוצרו: Fuck Flappy Bird, שכתב כנראה שחקן מתוסכל. אחרי הציוץ הזה התפשט שמעו של המשחק ברשתות החברתיות וגם מפה לאוזן, וב-17 בינואר כבר היה המשחק במקום הראשון בחנות של אפל, שבוע לפני שהגיע לאותו מקום בחנות של גוגל.

נווין מעריך כי הסכומים שהכניס בתקופת השיא של המשחק אכן קרובים להערכה שפורסמה באתרים שונים ברחבי העולם - 50,000 דולר ביום. הוא מציין כי המשחק עדיין ממשיך להכניס לחשבון הבנק שלו סכומים מכובדים למדי מדי חודש, בעקבות המכורים הרבים הממשיכים לשחק בו. לשאלה אם הוא שוקל להחזיר את המשחק לחנויות הוא ענה כי אם זה יקרה, המשחק ילווה באזהרה: "אנא קחו הפסקה".

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק שלנו