אוהבים להשתזף? הסמארטפון לא

הכלל הכי בסיסי לשימוש בסמארטפון הוא להימנע מאור שמש ישיר. נכון שהמסכים היום כבר די קריאים בשמש - אבל הקרניים שלה עדיין צולים את הסוללה וכל שאר רכיבי המכשיר, וגורמים גם להתחממות ישירה וגם לנזקים עקיפים. לכן, כשאתם בחוץ, העדיפו לשלוף את הטלפון רק בצל.

גם אם אתם משאירים את המכשיר בהטענה - בבית, בעבודה או ברכב - בשום אופן אל תניחו אותו באזור שעליו מאירה השמש דרך חלון. גם אם השמש כבר זזה - היזהרו לא להניח את המכשיר על משטח שהיה חשוף לשמש ועדיין לא התקרר.

גם את המים תשמרו לעצמכם

את זה שהמכשירים העמידים למים לא מכוסים באחריות מנזקי מים כולם כבר יודעים - ואם לא ידעתם עד עכשיו, הנה סיפרנו לכם. אז לא משנה איזה מכשיר יש לכם - אל תיכנסו איתו לים או לבריכה.

אבל זה לא הכל. גם לחות מזיקה למכשיר. לכן, רצוי לשמור את הטלפון במעטפת מבודדת כלשהיא אם אתם על חוף הים, וגם בדרכים לשים אותו בתיק ולא בכיס אם אתם מזיעים. בנוסף, הקפידו לנגב את הידיים לפני כל שימוש במכשיר, כדי לוודא שהן יבשות.

תנו לו לנוח

אנחנו יודעים - חופש, משעמם, אין משהו אחר לעשות. אבל כשגם ככה חם מסביב, הסמארטפון שלכם מעדיף להתאמץ כמה שפחות - בדיוק כמוכם. אז אם אתם משתמשים באפליקציות כבדות (כמו פייסבוק או משחקים) שגורמות למעבד להתאמץ - עצרו בכל פעם שאתם מרגישים את טמפרטורת המכשיר מתחילה לעלות, ותנו לו להתקרר קצת לפני שתמשיכו.

אפליקציה מועדת במיוחד לגרום להתחממות, למרות שהיא לא נחשבת אצל רובנו ל"כבדה", היא המצלמה. לא כדאי לצלם יותר מכמה תמונות ברצף, או סרטונים ארוכים של יותר מכמה עשרות שניות.

לא רק אפליקציות כבדות גורמות למכשיר להתחמם - ואפילו לא רק אור שמש, שכבר הזכרנו קודם. גם הטענת הסוללה מחממת אותה, כידוע. לכן, עדיף לא להשתמש במכשיר בזמן שהוא מחובר למטען - ובוודאי שלא לבצע בו שיחות בזמן הזה.