סמס ונהיגה
פריצה באמצעות סמס: תהליך מסובך אך אפשרי

תוכנות לשליטה מרחוק על מערכות המכונית הפכו בשנים האחרונות לעניין שבשגרה גם בדגמים שאינם נחשבים ליוקרתיים והן מאפשרות פעולות כמו פתיחה וסגירה של הדלתות באמצעות הודעת SMS והנעה של המכונית בלחיצת כפתור.

יחד עם זאת, מחקר חדש של חברת iSec Partners כי פרצות אבטחת המידע במערכות אלו מאפשרות להאקרים להשתלט על המכונית באמצעות מחשב נייד פשוט (כולל סמארטפון) בפעולה שקיבלה את הכינוי "מלחמת הודעות SMS".

עבור אלו שאינם בקיאים בנושא, מדובר בהליך הנחשב למסובך גם בעולם פריצת המחשבים. ראשית, יש לזהות את המכונית בה מותקנת מערכת מסוג זה. לאחר מכן צריך למצוא דרך לתקשר עם המערכת. יש לציין כי התקשורת של המערכות הללו בנויה כך שמצד אחד יש אפליקציה במכשיר הסלולר של המשתמש ומצד שני קיים שרת באינטרנט השולח פקודות בצורת קודים מספריים לבקר המותקן ברכב, עובדה המקשה על ההאקרים להשתלט עליה. "הצלחנו לעשות הנדסה הפוכה לפרוטוקול של המערכת ובנינו כלים המאפשרים לנו 'לדבר' איתה", מסביר דון ביילי שותף למחקר.

גילוי פרצת האבטחה ייתכן ומהווה סימפטום לבעיית אבטחה כללית יותר כך מאמינים ביילי וחבריו למחקר. הסיבה טמונה בתפוצה של המערכות הסלולאריות שבשנים האחרונות נכנסו לשימוש במגוון יישומים החל ממסגרות תמונות, מכוניות ועד מודדי מרחק שאת מרביתם אפשר לפרוץ או לנצל.

ולראייה ניתן להביא את ההצלחה שלו באפריל האחרון לפרוץ למכשיר מגלה המיקום של חברת zoomba."זהו פגם ארכיטקטוני המתרחב לתעשיות הנדסה נוספות", הוא אומר לסיכום ומזכיר כי בעולם המחשבים המושג 'בטוח' הוא רק אשליה.  

>> מחקר חושף: משתמשי הדפדפן אינטרנט אקספלורר טיפשים יותר מהממוצע

>> וגם: שוק הסמארטפונים לוהט מתמיד- אפל וסמסונג ראש בראש