בשורה העליונה: לא כוכב. מוטורולה ניסו להיכנס למשחק אבל החדש שלהם די פושר.
באסה בכיס: 69.90 שקל לחודש למשך 36 חודשים. לאחר זיכויים: 19.90 שקל למדברים מעל 149 שקלים. לא כל כך יקר אבל כבר ראינו דילים טובים יותר.

לפני כמה שנים מסכי המגע היו נחלת מחשבי כף היד של אנשי העסקים, ועם כניסת אפל לתחום עם האייפון וגל ההצלחה שלו, אין חברה בשוק הסלולר שלא הוציאה לשוק טלפון בעל מסך מגע. כך גם מוטורולה, שיצאה עם מכשיר משולב ושמו A3100, שמשלב בין מערכת ההפעלה WM לעיצוב קטן וממשק משופר. ניסינו אותו וחזרנו עם חוויות והרבה מסקנות לעתיד.

אין תמונה
מוטורולה A3100

מבחן הנוחות והממשק

הנה משהו שלא התרגלנו אליו ממכשירים של מוטורולה: ה-A3100 נראה טוב. הוא די קטן, די עגלגל, די כסוף ואפילו מזכיר את האייפון. בימים הראשונים הוא הרגיש קצת כמו חלוק נחל ביד אך כשמתרגלים אליו הוא מתגלה דווקא כנוח לשימוש יום יומי. מסך המכשיר, במילים עדינות, גרוע: זוויות הצפייה של בעיתיות; ניתן לצפות במסך רק כשהמכשיר נמצא בזווית מסוימת ובכל מצב אחר התמונה תראה נגטיבית משהו. כשיוצאים לשמש המצב דווקא לא מתבהר: התמונה נעלמת כליל ורק תחת צל תצליחו לפענח מהמוצג בו. מתחת למסך, לצד כפתורי החיוג והניתוק ממוקם לו כדור שליטה שבאמצעותו ניתן לשלוט בתפריטים.

מוטורולה די ידועה לשמצה במערכת תפריטים מסובכת שמצליחה לגרום תסכול רב למשתמשיה. לשמחתנו, ה-A3100 לא צויד במערכת הפעלה מבית היוצר של החברה, אלא הוא פועל בעזרת מערכת ההפעלה Windows Mobile 6.1. מוטורולה השכילו לעשות ופיתחו עמוד בית אינטראקטיבי ונוח לשימוש שמרחיק את המשתמשים מהמערכת המפחידה של מיקרוסופט, והממשק המשופר מתגלה כזריז ונוח לשימוש ומאפשר: קיצורים מהירים במשיכת אצבע לאנשי קשר מועדפים, סימניות אינטרנט, מזג אוויר, RSS, תמונות ועוד. רמקול המכשיר בשימוש בשיחות התגלה כחזק למדי.

מבחן המולטימדיה

נגן מדיה: כמו כל שאר מכשירי הווינדוס מובייל המשולבים, גם כאן מצאנו את נגן המוזיקה של מיקרוסופט, ה-Windows Media Player הבעייתי, שאומנם במבט ראשון נראה מתקדם אך השימוש בו לוקה בחסר. משתמשים שירצו לנצל את יציאת האוזניות הסטנדרטית ואת המסך המקרטע למדיה יצטרכו להצטייד בנגן מדיה צד שלישי.

מצלמה: אין כל כך מה לספר. מצלמת 3.2 מגה פיקסל בסיסית למדי עם פוקוס אוטומטי שמנפיקה תמונות בינוניות , מבזק חזק ומצלמת וידיאו שלא הצליחה להדהים אף אחד.

אינטרנט: בנוסף לדפדפן האקספלורר המובנה במערכת ווינדוס מובייל שמספק חווית גלישה של שנות ה-80, מותקן במכשיר דפדפן ה- Opera Mobile המומלץ, שמתגלה כזריז על גבי המוטורולה וטוען דפי HTML במלואם. חובבי גוגל וטוויטר ימצאו במכשיר אפליקציות קלילות שמאפשרות גישה מהירה לשירותים האינטרנטיים הללו.

שורה התחתונה

החדש של מוטורולה לא מאכזב וזה כי מהתחלה הציפיות לגביו לא היו גבוהות. מדובר במכשיר בינוני שיתאים לחובבי מערכת הפעלה Windows Mobile 6.1, או למשתמשים עסקיים המעוניינים בהתקנת אפליקציות של מפתחי צד שלישי. קשה להמליץ עליו לאור שוק רווי במתחרים והשקות קרובות של מכשירים מקבילים.


עוד בערוץ דיגיטל:

המאבק על הספר האלקטרוני מתחמם. האם זו שעתו אחרונה של ספר הנייר?
הילדים רואים הרבה פורנו באינטרנט. ורוב ההורים לא מודעים לכך
יש טלפונים ניידים גם בזול. משמע: לא חייבים לקנות אייפון