ביום רביעי האחרון פרסם סטודנט בן 25 מאוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע את מכשיר הסמארטפון שלו למכירה באתר יד 2. תושב העיר התקשר אליו ותיאם להיפגש איתו סמוך למעונות הסטודנטים בשכונה ג'.

הקונה הפוטנציאלי הגיע לפגישה עם מכוניתו וביקש מהסטודנט לבחון מקרוב את המכשיר כדי להחליט אם כדאי לו לרכוש אותו - אלא שכעבור כמה שניות חלה תפנית חדה בעלילה.

ה"קונה" לקח את המכשיר, נכנס למכונית והתחיל לברוח מהמקום. הסטודנט לא איבד את העשתונות וניסה למנוע את שוד הסמארטפון שלו. הוא קפץ על המכונית הנמלטת ונאחז באחת מהדלתות, בניסיון לגרום לנהג לעצור ולהחזיר לו את הסלולרי שנגנב ממנו.

השודד איבד את השליטה על ההגה, עלה על אי תנועה וכתוצאה מכך הסטודנט נפל ונחבט קשות בכל חלקי גופו. עוברי אורח שחזו במתרחש מיהרו להתקשר למוקד 100 של המשטרה וניידת טיפול נמרץ פינתה את הסטודנט לבית החולים סורוקה במצב קשה.

השודד הצליח להימלט מהמקום עם מכוניתו, וכעבור יממה מכר את הסמארטפון בכ-1,000 שקל. בתחילה חשבו השוטרים שמדובר בתאונת פגע וברח, אבל בתום איסוף עדויות, כולל מסיירים של האוניברסיטה שהגיעו למקום, התברר שמדובר בשוד בנסיבות מחמירות.

בלשי משטרת באר שבע פתחו בחקירה מעמיקה, במהלכה השתמשו באמצעים טכנולוגיים אשר סייעו להם למצוא את מכוניתו של החשוד במעשה (בתמונה למטה) ולעצור אותו. החוקרים ביצעו איכון למכשירו של הסטודנט ואיתרו אותו אצל תושב העיר שרכש אותו מהשודד.

"לא ידעתי שמדובר במכשיר גנוב. הוא אמר שהטלפון שייך לו", הסביר הקונה התמים לחוקרי המשטרה.

החשוד, בשנות העשרים לחייו, נעצר על ידי הבלשים ונלקח לחקירה. מעצרו הוארך בבית המשפט בשבעה ימים. בימים הקרובים יוגש נגדו כתב אישום חמור עם בקשה של המשטרה להחרים את מכוניתו.