סדרת מייט 30 של וואווי, עם ארבע המצלמות בגב המכשירים, שהושקה הערב (חמישי), אמורה להיות סדרת סמארטפונים מתקדמת מאוד. אלא שלראשונה מכשיר הדגל של החברה, יגיע ללא אנדרואיד של גוגל.

בחודשים האחרונים וואווי נמצאת במרכזה של מלחמת סחר בין ארה"ב לסין. סיפור ארוך בקצרה, כמו שאומרים באנגלית, אפשר לשים עליו אנדרואיד, אבל לא את הגירסה הרשמית של גוגל ולא את החנות של גוגל המכונה Play.

בפועל זה אומר שיש חנות נפרדת של וואווי, ורוב האפליקציות שאתם מכירים ומשתמשים בהן, לא יהיו זמינות בכלל, או יהיו זמינות רק באמצעות כל מיני פריצות ומעקפים. זו הסיבה שהמכשיר לא יהיה זמין כרגע בישראל (ובעט' מדינות מחוץ לסין) . האם החרם יוסר ותצא גירסה עם אנדרואיד, ואז גם יגיע לארץ? יש מצב. עקבו אחרי הטוויטר של טראמפ. הוא עשוי להחליט את זה ב-4 בבוקר כלשהו בחודשים הקרובים.

וואווי מייט 30 (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
צילום: אהוד קינן, NEXTER
וואווי מייט 30 (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
צילום: אהוד קינן, NEXTERמשזה נכתב, אפשר לדבר על המפרט. הסדרה תתאים לדור החמישי, או ליתר דיוק לדור השני של הדור החמישי (כן, יש דבר כזה), עם 14 אנטנות שדחוסות בגוף בסמארטפון. יש מסך OLED (בגודל 6.53 עד 6.62 אינץ'. באסה לאוהבי מסכים קטנים ) וארבע מצלמות בגב המכשיר. הרמקול שלו איפהשהו באמצע והצליל בוקע מהמסך, ולא מהתחתית.

וואווי מייט 30 (צילום: יחצ)
וואווי מייט 30 | צילום: יחציש למייט 30 מסגרת דקיקה ומגרעת (נוץ') צר מאוד. בניגוד למכשירי סמסונג, האחרונים, שם המצלמה היא פשוט חור בתצוגה. בצד המכשירים אין כפתורים לעצמת השמע, ובשביל להגביר או להנמיך צריך להחליק את האצבע מעלה או מטה בכל מקום שתרצו על כל אחד מדפנות המכשיר. זה שינוי משמעותי לראשונה מזה 12 שנות סמארטפונים. בנוסף, הוא משמש גם כלחצן מצלמה - מחליקים את האצבע בצד המכשיר לזום ומקישים על מנת לצלם.

וואווי מייט 30 (צילום: אהוד קינן)
בשביל להגביר או להנמיך צריך להחליק את האצבע | צילום: אהוד קינןהסוללה היא בנפח 4200-4500 מיליאמפר שעה (בהתאם לדגם) שזה מספר גבוה מאוד, אבל את התכלס, האם הסוללה תשרוד עד הערב, נדע רק אחרי סקירה מלאה. כצפוי, יש גם אפשרות להטעין אביזרים מג"ב בוואווי בטעינה אלחוטית. בדומה למה שיש בגלקסי S10.

וואווי מייט 30 (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
וואווי מייט 30 | צילום: אהוד קינן, NEXTERיש בגב המכשיר מצלמת 40 מגפיקסל ראשית, עדשה רחבה ברזולוציה של 16 מגפיקסל ועדשת זום (פי 3) של 8 מגפיקסל. המצלמה הרביעית היא חיישן תלת מימד שאמור להייטיב את האיכות של המצלמות האחרות ולתת עומק לצילומים.

בתחום הוידאו וואווי מבטיחה חיישן שמגיע עד ל ISO של עד 5120-409600 (בהתאם לעדשה), מה שאמור לאפשר וידאו גם כמעט בחושך, תמיכה ב4k עם 60 פריימים לשניה, בדומה לסמארטפונים מתקדמים אחרים, והילוך איטי של עד 7680 פריימים לשניה כדי שתוכלו לצלם את הכלב מנער מעצמו מים בערך פי 100 לאט יותר ממה שזה קורה במציאות.

הכותב הוא אורח וואווי בהשקה