זה לקח ימים בודדים בלבד - והסמארטפון המתקפל של סמסונג, Galaxy Fold - נשבר. המכשיר אמור להגיע לחנויות ב-26 באפריל, וכמה עיתונאים שכבר קיבלו את המכשיר לסקירה מדווחים ברשתות השונות על שברים במסך לאחר כמה ימים של שימוש.

רואים את הדבר השקוף הזה? זו מדבקה - וזו בדיוק הסיבה לתופעה. המבקרים ככל הנראה הסירו את שכבת ההגנה, "שכבת פולימר", שמגיעה עם המכשיר, וכתב הטכנולוגיה מרקס בראונלי צייץ על כך גם בחשבון הטוויטר שלו: "זה לא מגן מסך, אל תסירו את זה".

כתב בלומברג מארק גראומן צייץ בחשבון הטוויטר שלו שבתוך יומיים בלבד המסך נשבר והפך את הטלפון ללא שמיש. גם גראומן המשיך ואמר כי הבעיה אולי נגרמה בין השאר בעקבות הסרת שכבת המגן. "הטלפון מגיע עם שכבת מגן/מדבקה, בסמסונג אומרים שלא אמורים להסיר אותו", הוא צייץ. "הסרתי אותו, לא ידעתי שלא הייתי אמור (וגם הצרכנים לא ידעו), זה היה בולט בפינה השמאלית, אז הורדתי אותו, אני מאמין שזה תרם לבעיה".

לצד אותה תקלה, העיתונאים מדווחים גם על קמטים ונקיקים קטנים שנוצרים בשכבת ההגנה - שאפשר אולי לחיות איתם, אבל גם זה לא סביר. אסור לשכוח שמדובר בסופו של דבר במדבקה שבגללה תצטרכו לטפל בטלפון שלכם, לשמור עליו, ולדאוג שלא ייכנס לכלוך שיצור בועות או יסיר חלק מהשכבת הגנה.

מדובר באירוע שסמסונג תרצה שמהר מאוד נשכח ממנו, בטח כשהוא קורה שבוע לפני ההשקה הרשמית, ובחברה התייחסו לפרסומים השונים וציינו כי "מספר מצומצם של מכשירים סופקו לכלי תקשורת. אנחנו נבדוק ביסודיות את היחידות הללו באופן אישי כדי לקבוע את הסיבות למקרים השונים. בנוסף, כמה סוקרים דיווחו כי הסרת השכבה העליונה של התצוגה גרמה נזק למסך. מדובר בשכבת הגנה המהווה חלק ממבנה התצוגה שנועד להגן על המסך מפני שריטות לא צפויות. הסרת שכבת ההגנה או הוספת הדבקים לתצוגה הראשית עלולה לגרום לנזק. אנו נדאג שהמידע הזה יועבר בבירור ללקוחותינו"

ושימו לב לזה: לאחר שהכריזה על הסמארטפון פרסמה סמסונג סרטונים שבהם היא מראה שהמכשיר עמיד לקיפולים ויש רובוטים שבודקים את העמידות שלהם.