לסמסונג חשוב מאוד שהסמארטפון הבא שלה יהיה מושלם. אחרי האסון המכונה "גלקסי נוט 7", היא באמת זקוקה למכשיר ללא שום חסרונות כדי לתקן את התדמית שלה ולשמור על מעמדה כיצרנית הסמארטפונים הגדולה בעולם. למרבה ההפתעה, החברה חשבה על דרך לעשות את זה עוד לפני הפרשה המביכה, וכל מה שהיא צריכה הוא להאיץ את התהליך שכבר התחיל.

הקלף ה"סודי" של סמסונג הוא Viv, עוזרת קולית חדשה שפותחה על ידי שני האנשים שהמציאו את סירי. בניגוד לסירי ולמתחרות שלה מבית גוגל, מיקרוסופט ואמזון, ויו אמורה ללמוד פקודות חדשות כל הזמן ולדעת גם לציית לשאילתות מסובכות הרבה יותר מעוזרות אחרות, שבכל פעם שהן נתקלות בניסוח שלא עונה לכללים שאליהם הן רגילות הן פשוט זורקות את המשתמש לחיפוש.

ויו הוצגה לראשונה בכנס Disrupt של בלוג הטכנולוגיה TechCrunch בקיץ האחרון, ונרכשה על ידי סמסונג זמן קצר לאחר מכן. השבוע, לפי סוכנות הידיעות רויטרס, הצהירה סמסונג רשמית כי היא מזרזת את תהליך שילוב העוזרת, אותה היא מכנה "סוכן חכם", במכשיריה ומתכוונת לבסס עליה את גלקסי S8, שאמור לצאת במחצית הראשונה של 2017. אך לא רק בסמארטפון: החברה מתכוונת להכליל את התוכנה גם במכשירי חשמל ביתיים ובמחשוב לביש (דהיינו שעונים חכמים).

"מפתחים יכולים לצרף ולהעלות שירותים לסוכן שלנו. אפילו אם סמסונג לא תעשה שום דבר (כלומר: לא תיצור שום שירות) בעצמה, ככל שיותר שירותים (חיצוניים) יתווספו כך יהפוך הסוכן לחכם יותר, ילמד שירותים חדשים נוספים ויספק אותם למשתמשי הקצה בקלות", הסביר סגן נשיא סמסונג רי אינג'ונג.

דיווח אחר, שלא מבוסס על הצהרות רשמיות של החברה אלא על מקורות פנימיים, מוסיף כי השילוב של ויו בגלקסי S8 יגרום כנראה לדחייה קלה בהשקה שלו. הוול-סטריט ג'ורנל מדווח כי כחלק מההבלטה של העוזר הקולי שלה, מתכוונת סמסונג לשנות את צורת המכשיר כך שיכלול כפתור צידי שמפעיל את העוזר. כתוצאה מכך, צפויה השקת המכשיר להתרחש בחודש אפריל - חודש מאוחר יותר ממועד ההשקה הרגיל של מכשירים חדשים בסדרת גלקסי S, ומקביל לזמן ההשקה של גלקסי S6 לפני שנה וחצי.