טרנד מצלמות הפולרואיד המודרניות שמדפיסות את התמונות מגיע לסמארטפונים: מוטורולה הציגה אמש (א') בברצלונה מדפסת זעירה ש"מתלבשת" על הסמארטפון ומדפיסה ממנו תמונות.

לצערנו, המדפסת הזו היא עדיין בגדר רעיון בלבד, ולא ברור מתי, אם בכלל, ניתן יהיה לקנות אותה. מה שכן ברור הוא שכדי ליהנות ממנה תצטרכו לרכוש קודם את הסמארטפון מוטו Z, שהוכרז על ידי החברה בקיץ שעבר ומבוסס על הרעיון של הרחבת השימושיות במכשיר על ידי חיבור "מודולים" - אביזרים חיצוניים מיוחדים.

זו אמנם לא מדפסת התמונות הראשונה לסמארטפון - בשנים האחרונות כבר ראינו אחת בגודל של סוללה חיצונית, אחרת שמתלבשת על סמארטפונים נפוצים וגודלה כגודל מצלמת DSLR ואפילו פרויקט מימון המון של נרתיק כזה למוטו Z, שבסופו של דבר בוטל.

מלבד מדפסת התמונות לסמארטפון המודולארי הציגה מוטורולה מודולים נוספים למכשיר, ביניהם טאבלט של חברת לנובו (שמוטורולה היא היום מותג שלה) שהוא למעשה מסך שהסמארטפון משמש לו "מוח", תא ל-4 כרטיסי סים כדי שתוכלו להיות מחוברים לכמה רשתות סלולר במקביל (ולשלם לכולן, שזה הכי כיף) ואפילו מנוע שהופך את הסמארטפון לרובוט.

החברה הציגה גם רעיונות קצת פחות פרועים, כמו מוד שכולל סוללה חיצונים שנותנת למכשיר יותר זמן שימוש, נרתיק שמוסיף למכשיר יכולת טעינה אלחוטית ונרתיק שמוסיף לטלפון בקר משחק ורמקולים איכותיים, ומגיע עם זיכרון משלו שעליו מוטענים משחקים, ממש כמו במכשירי טטריס של פעם.

אבל ההכרזות העיקריות באירוע של מוטורולה היו דווקא מכשירים זולים ופשוטים יותר - הדור החמישי לסדרת "מוטו G". למי שלא מכיר, מדובר במכשירי ביניים זולים למדי אבל גם איכותיים מאוד, ובדור החדש של הסדרה ניסתה מוטורולה לקחת את הרעיון צעד הלאה.

המכשירים החדשים, Moto G5 ו-Moto G5 Plus, מגיעים עם גוף מתכת מעוצב למשעי, שנראה מתאים למכשירים יקרים בהרבה, וקוראי טביעות אצבע בכפתורי הבית.

מוטו G מגיע עם מעבד מתומן-ליבות איטי יחסית (1.4 גיגה-הרץ) וזיכרון עבודה בנפח 2 או 3 גיגה-בייט, מתחת למסך בגודל 5 אינצ' ברזולוציית Full HD ומצלמה בעלת רזולוציה של 13 מגה-פיקסל.

מוטו G פלוס מגיע עם מסך גדול יותר, 5.2 אינצ', גם הוא ברזולוציית Full HD, אך שאר המפרט שלו טוב יותר: מעבד מתומן-ליבות מהיר יותר (2 גיגה-הרץ), זיכרון של 2 או 4 גיגה-בייט עם אחסון של 32 או 64 גיגה-בייט, בהתאמה, ומצלמת 12 מגה-פיקסל זהה לזו של גלקסי S7.

שני המכשירים יהיו זמינים במדינות שונות החל מהחודש הבא, ומחיריהם צפויים להיות 200 אירו (כ-780 שקל) למוטו G ו-280 אירו (כ-1,090 שקל) למוטו G פלוס.